banner526

banner513

Trabzon’da koronavirüs vaka sayısında artış

Trabzon’un koronavirüs rakamlarında son durum... Vakalardaki artış nedeniyle karantina uygulamaları da devreye girdi

Trabzon 23.06.2020, 14:52 23.06.2020, 16:25
Trabzon’da koronavirüs vaka sayısında artış

Haber61 Haber Servis

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarındaki dalgalanmalar Trabzon’da da kendini gösteriyor.

Normalleşme süreci öncesinde 10’lu rakamlara düşen pozitif vaka sayısı son olarak dün 30’a yükselmişti. Bugün de Trabzon’daki artış sürerken toplamda 50 kişinin hastanelerde koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü bildirildi.

Hastalar arasında 2 kişinin ise yoğun bakımda tedavi altında tutulduğu öğrenildi.

ANİ ARTIŞLAR KARANTİNALARI BERABERİNDE GETİRDİ

Trabzon’a özellikle il dışından gelen vatandaşlarla birlikte başlayan vaka sayısındaki artış son günlerde ani bir yükseliş gösterince Trabzon Valiliği açıkladığı kararlarla bir çok bölgede karantina uygulamasına geçildiğini duyurdu.

Dün Ortahisar ilçesi Pelitli Mahallesi’nde bir apartmanın karantinaya alındığı açıklanırken bugün de Araklı İlçesinin Taşönü Mahallesi’nin tamamı, Çaykara İlçesi’nde bir apartman ve bir sitede 6 hane, Of ilçesinde de 4 ev karantinaya alındığı bildirildi.

UYARILARA DİKKAT!

1 pozitif vakanın en az 20 kişiye bulaştırma riski olduğunu hatırlatan yetkililer, ani artış nedeniyle tekrar sosyal mesafe ve maske konusunda vatandaşları uyardı ve herkesi daha sorumlu davranmaya davet etti.

Trabzon Valiliği’nin açıkladığı resmi karantina duyurularının detayları şu şekilde;

Trabzon’da koronavirüs vaka sayısında artış

Trabzon’da koronavirüs vaka sayısında artış


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
Hayat 2 hafta önce
Çok erken normalleşmeye geçtik.. HAtta yeni normalimize değil direkt mart öncesine döndük... Allah sonumuzu hayır eylesin.
musa 2 hafta önce
normalleşmeye gelene kadar ak parti hükümetimiz ve bakanlarımız canla başla çalıştı.vatandaş bir maske takamadı arkadaş.
Poyraz 2 hafta önce
Yapılan normalleşme tam zamanında yapıldı ama insanlarımızın hatası maske takmamak mesafeye uymamaktır. Sahiller insanlarla dolu yapış yapış çocuklarda bile maske yok yani diyeceğim o ki En büyük yanlışı Sağlık Bakanlığına Ve Çalışanlarına Yapılıyor ????‍♂️
cengiz 2 hafta önce
Hukumet sehirleri kapasa gene bir sey olmaz?
Trabzon 1 hafta önce
Şehirler arası yasak kaldırılmayacaktı en büyük hatamız bu oldu
Ahmet 1 hafta önce
Daha vakalar sıfırlanmadan normalleşme süreci diye tutturdunuz korktunuz ekonominiz batacak diye al işte insan sağlığından önemli miydi iki hafta daha bekleyemediniz. Yazıklar olsun o kadar uğraştı evlerde kurallara uydu ne oldu yurt dışından şehir dışından gelen getirdi virüsü yine. Boşa gitti dört ay evde durmamız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@