Trabzon’da korkutan rakam! İki günde 174 Pozitif

Trabzon’da KTÜ’de yapılan testlerde çıkan pozitif vaka sayısı korkuttu.

Trabzon 12.08.2020, 19:45 12.08.2020, 21:12
Trabzon’da korkutan rakam! İki günde 174 Pozitif

Haber61 – Haber Servisi – Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi ile Türkiye’nin mücadelesi sürerken vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam günlük verileri açıklarken vaka sayılarındaki artışa dikkat çekiyor ve gün içinde her kanaldan vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarıyor.

TRABZON’DA SON DURUM

Türkiye geneline paralel olarak Trabzon’da da pozitif vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Haber61’in edindiği bilgiye göre Trazon’da pandemi hastanesi olarak ilan edilen Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10’u yoğun bakımda 190 koronavirüs pozitif hasta olduğu, Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nde 35 pozitif hasta olduğu, yoğun bakım servisinde pozitif hastanın olmadığı öğrenildi. Vakfıkebir Devlet hastanesinde 25 pozitif ve bir özel hastanede 8 pozitif vaka olduğu öğrenildi. 

TEST RAKAMLARI KORKUTUYOR

Pandeminin ilk döneminde Türkiye genelinde oluşturulan ilk koronavirüs test merkezlerinden olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi koronavirüs test merkezi son iki günde 940 test gerçekleştirdi. Bu testlerin 174’ü pozitif çıktı. Trabzon’da ikinci olarak oluşturulan Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi test merkezinde ise günlük 900 test yapıldığı gelen bilgiler arasında.
 

Yorumlar (21)
Albatros 6 ay önce
İller arası giriş çıkış yasaklanmalı özel durumlar hariç özellikle İstanbul
Seniha 6 ay önce
Maske ve mesafeye dikkat etmiyenleri Allah bildiği gibi yapsın.
Sonderman 6 ay önce
Mesafe, hijyen diyen hükümet, Ayasofya’da 350 bin kişiye namazkıldırıyor, vatandaşa verecek desteği olmadığından, serbestlik getiriyor. Yeminle söylüyorum, açıkladıkları rakamlara inanmıyorum, Trabzon’da günlük vaka 100, Konya’da 500, bakan ülke genelini:1150 açıklıyor, enflasyon, işsizlik rakamları gibi kafayı kuma gömünce hiçbirşey yokmuş gibi koltukta oturmaya devam ediyorlar...
Tayfun 6 ay önce
Kuralsız bir şekilde sokaklarda gezenler Allah belanızı versin.
Konficus 6 ay önce
2 konu var ekonomi mi vatandas sağlığımı 2 sindende odun veremezsin 2. Kez gelecek yasaklar ekonomiye çok büyük zarar verir vatandaş korucak kendini
Adem 6 ay önce
Sokaklar maskesiz insanlarla dolu. Bakın vaka sayılarınedeniyle okulların açılması bir ay ertelendi. Çocuklarımız ülkemizin geleceğini çalan vatan hainleriniz.
Tarkan 6 ay önce
Iller arasi gidis gelisler olduğu sürece artis yaşanacak..Ayrica halkimizin tedbirlere az riayet etmesi de artisin 2. Nedeni....
Yılmaz 6 ay önce
Maalesef Trabzon da maske kuralına pek uyulmuyor.Özellikle köylerde gelişi güzel hiç bir kurala riayet etmeden yapılan düğünler sonucu vaka artıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@