Trabzon’da izinsiz gösteri yapmak isteyenler hakkında karar verildi

Trabzon’da izinsiz 1 Mayıs gösterisi yapmak isteyen 12 kişi hakkında karar verildi.

Trabzon 01.05.2021, 20:36
Trabzon’da izinsiz gösteri yapmak isteyenler hakkında karar verildi

Trabzon'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde izinsiz eylem yapan ve polisin müdahale ederek gözaltına aldığı 12 kişi hakkında karar verildi. 

Ortahisar ilçesinde bağlı 2 Nolu Beşirli Mahallesi'nde 12 kişilik grup, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü izinsiz bir şekilde kutlamak istedi. Prof. İhsan Koz İlkokulu önünde toplanarak gösteri yapmak isteyen KTÜ Öğrenci Kolektifi ve Halkevleri üyelerine polis ekipleri müdahale etti.

Gözaltına alınan 12 kişiye ‘Polise mukavemet’ ve ‘izinsiz gösteri’ yapmaktan adli işlem yapıldı ve serbest bırakıldılar.

Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan kişi başı 3 Bin 150 TL olmak üzere 37Bin 800 TL ceza kesildi.

Haber61 - Spor Servisi - 
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Erasmus 3 ay önce
Öğrenci Kollektifi !!!! İğrenç bir isim !! Bu ne ya ! Adamlar dayak yemekten zevk alıyor. Taksimde yüzlercesi var bunların. Dhkpc ciler ve her ne Melem konu bulsalar yürürler. Protestocu kadrosunda çalışır gibiler.
Davut 3 ay önce
Anayasal bir hak için buradan insanları tehdit etme hakkını sana veren siyasal islam iktidarı sanırım. Bakalım iktidar değişince hangi mezdeke şarkısı ile dönülecek :)
Fahri 3 ay önce
Ne olmuş. Emniyete alınıp bırakılmışlar. Devletin bütünlüğüne düşmanlık ediyor adamlar. Ve ceza yok. Bu adamlar neden geri dursun. Yarın aynı suçu işleyecek. Light kuralları olmamalı güçlü devletlerin.
ibraam 3 ay önce
Türk polisine lafım yok, emir kulu, ama akp kongresine, şeyh cenazesine gık edemeyip bunlara şiddet uygulayın diyen hangi yönetici ise önce Allaha sonra kendi ailesine çoluk çocuğuna havale ediyorum. Akşam eşi çocuğu bu ne iş baba dediğinc-de ne cevap verecekler. biz mertiz. adiliz, vata hizmet ediyoruz diyebileceklermi. yazık, yazıkki yazık.
Kel Aliço 3 ay önce
İbraaaammmmm !!
Bilenbiri 3 ay önce
Ellerine ramazan kolisi verin dagıtsınlar....!
Belki bi hayırlı işe yararlar....!
Korkusuz Kaptan 3 ay önce
Yaşasın 1MAYIS
Devran 3 ay önce
İraam. Bu kin bu din iman devlet düşmanlığınızın sebebi nedir. O küfür olan gösterileri yapacağınıza tefsir hadis kuran namaz la zaman geçirin. Faydalı işler beşinde koşun. Ömür bitiyoooooor.
Misafir 3 ay önce
Yilda birkez bir Mayis kutlamayada izinmi alinirmis.Sayilari fazla olsa evet.Diger itin alip kutlayanlar demek Korinakurallarina uyuyor demek.Bu nebiçim anlayistir...Millet karbi aç kutlama yapiyor ceza yiyorlar.
Salih Kaya 3 ay önce
Birşey sorabilirmiyim bu arkadaşlar KTÜ öğrenci kollektifi bunlar nerde çalışıyor. Nerenin işçileri de bayram kutluyorlar. Başınıza geleceğini bile bile kutlama yapmak ne demek. Ama kabahat sizi salanlarda. Şöyle bir kaç ay yatsanız özgürlüğü özleseniz ne güzel olur ama. Yazık..
jgkgl 3 ay önce
giresunspor ve adana demirspor maclarında tribunde ki seyirciler e yasak yokmuydu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@