7m


7m

hyundai

Trabzon’da hangi ilçe yasağa ne kadar uydu?

Trabzon’da sokağa çıkma yasağı bilançosu!

Trabzon 08.05.2020, 17:53
Trabzon’da hangi ilçe yasağa ne kadar uydu?

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağında, ilçelerde yasağa uymayan şahıslara ceza kesildi.

Trabzon’un Hayrat ilçesinde (11), Çaykara ilçesinde (1), Of ilçesinde (12), Beşikdüzü ilçesinde (2), Dernekpazarı ilçesinde (1), Yomra ilçesinde (4), Ortahisar ilçesinde (3), Çarşıbaşı ilçesinde (1), Akçaabat ilçesinde (2), Köprübaşı ilçesinde (1), Düzköy ilçesinde (1) ve Çaykara ilçesinde (2) olmak üzere toplam (34) şahsın sokağa çıkma yasağına uymadığı tespit edildi.

Şahıslara umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesine Muhalefetten toplam 107 bin 100 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca; 65 Yaş üstü ve 20 yaş altının sokağa çıkma yasağına uymaması, market içerisinde maske takmamak, sosyal mesafeyi korumamak, ve ilan edilen iki guymayan Akçaabat ilçesinde (73), Ortahisar ilçesinde (43), Düzköy ilçesinde (8), Çarşıbaşı ilçesinde (11), Beşikdüzü ilçesinde (4), Araklı ilçesinde (2), Vakfıkebir ilçesinde (14), Tonya ilçesinde (1), Maçka ilçesinde (2), Yomra ilçesinde (1), Hayrat ilçesinde (1), olmak üzere toplam (160) şahsa, toplam 62 bin 720 TL idari para cezası uygulandı.


Yorumlar (5)
Musrafa 2 yıl önce
Of sokaklarında her gün onlarca 65 yaş üstü insan maskesiz bir şekilde dolaşıyor. Polise defalarca kez telefon açtım bu konuyla ilgili. Bir tane bile ceza kesilmemiş.
Keşke kurallara uyacak kadar medeni ve akıllı bir toplum olabilsek de cezaya gerek kalmasa. Ama ağır cezalar kesilmeden kimse kurallara uymuyor. Yazık.
yakun 2 yıl önce
Para cezasını sakın ihmal etmeyin sarayda itibardan tasarruf olmaz. Orada yenilecek, içilecek her türlü israf yapılacak. Erzurum'un dut pekmezinden alında bilmem neye kadar. haram zıkkım olsun. Eğer bizim dinimiz İslam doğru ise ki, biz doğru olduğuna inandık. Ahirette hakkımızı en küçük noktasına kadar alacağız. Yok bu dinsizlerin dini doğru ise o zaman yedikleri ve çaldıkları yanlarına kar kalır.
Külafoğlu 2 yıl önce
Sağlık çalışanlarının çabalarını hiçe sayarak dışarıda başı boş gezene ceza bence az ayaklarından zincirlemek lazım
Ahmet 2 yıl önce
Devlet bizim için uğraşıyor koymuş olduğu kurala uymak lazım
Ahmet 2 yıl önce
Devlet bizim için uğraşıyor kurallara uyacağız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@