alexa metrics

banner536

banner572

Trabzon’da Güney Çevre Yolu ihalesi 2022’de

Başkan Zorluoğlu Güney Çevre Yolunun ilk etap ihalesini 2022’de yapmak istediklerini söyledi.

Trabzon 04.11.2021, 12:56
Trabzon’da Güney Çevre Yolu ihalesi 2022’de

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Ekim ayı meclis toplantısına katıldı.

Zorluoğlu, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'nun gündeme getirdiği bazı konularla ilgili görüşlerini de paylaştı. 

Trabzon'da bilinen ismiyle Güney Çevre Yolu'nun, Samsun'dan Sarp'a kadar güneyden geçen otoban ve o mahiyette bir yolun varlığının tüm Karadeniz Bölgesi için çok ehemmiyetli olduğunu vurgulayan Zorluoğlu, şunları söyledi: 

"Ordu'da özellikle güney geçişleri kısmı tamamlandı. Ünye'ye doğru devam ediyor. Ancak şehrimize geldiğimizde, Akçaabat'tan itibaren bilhassa yaz aylarında çok yoğun bir trafik olduğunu ve mevcut sahil yolunun bu trafiği çok kaldıramadığını gördük. Bu konuda arzumuz, bütünleşik, kesintisiz Samsun – Sarp Otoyoludur. Ancak bunun bir bütün olarak yapılma durumunun biraz zaman alacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz aylarda Ulaştırma Bakanımızla yaptığımız istişareler neticesinde Akçaabat'ın batısından, Akyazı'yı geçecek şekilde yani Karşıyaka Mahallesine kadar gelecek şekilde Güney Çevre Yolu ilk etap çalışmasını proje şeklinde başlattık. Şu anda bir proje firması, Akçaabat'ın batısından, Darıca'nın biraz daha ilerisinden Karşıyaka Mahallemize kadar bu projelendirmeyi gerçekleştiriyor. Hedefimiz 2022 yılının ilk aylarında bu projeyi tamamlayıp, 2022 yılı içinde ihalesini gerçekleştirebilmek."
 


Yorumlar (8)
fikret ÇOLAKOĞLU 3 ay önce
GÜNEY ÇEVRE YOlU bir bütün projedir..öyle DARICA dan KARŞIYAKA mah.ne kadar projesi hazıranıyor demek sorunu çözmez.Bu ipe un sermek demektir. Projesi 1998 de yapılan projeye sahip çıkmayıp böyle ççallışşmalarla zaman kazanamassınız.Trabzon kentinin gerçek çözümlere ihtiyacı vardır.Zaman geçiyor hala daha projesi hazırlanıyor demekle uğraşıyorsunuz.Nerede HAFİF RAYLI SİSTEM nerede GÜNEY ÇEVRE YOLU nerede SANAYİ ADASI .Bunların hepsinin yapılması GÜNEY ÇEVRE YOLUNA bağlıydı.ŞEHİR HASTANESİ nerede yapılıyor.AKYAZI DOLGU alanında yapılıyor.Burada trafik sorununu nasıl çözeceksiniz.Zamanında yapsaydınız GÜNEY ÇEVRE YOLU nuda bu şehir gelişseydi ne olurdu.Yazık oluyor bu şehire yazık.GELDE ANLAT.
Gazipaşalı 3 ay önce
Kanuni bulvarına harcanan para ile güney çevre yolu bitmiş olurdu. Neden yapılmadı ? sadece ANAP projesi olduğu için. Yanlıştan dönüldü ama atı alan Üsküdar'ı geçti. Bunu yapmaya ömür vefa edecekmi?
ALİ 3 ay önce
MERKEZ KUNDURACILAR MARAŞ CADDESİ VS ALTYAPIYI YAPTIĞINIZ GİBİ YAPIN 3 KİŞİYE PEŞKEŞ ÇEKİN YİNE BIRAKAN KAÇSIN BIRAKAN KAÇSIN ŞEHRİN ANASINI AĞLATTINIZ
süleyman 3 ay önce
hayaller hayatlar gülelim barii
mami. 3 ay önce
Bu şehrin en önemli projelerinden biri fakat konuşmaktan tartışmaktan başka bişey yok.Bu şehre ihanet ediliyor.
Galanimadan Osman 3 ay önce
Guney Cevreyolu Erzincandan falan gecer herhalde.....
HALİL 3 ay önce
Sen güneyi falan birakta şehirde asvalt kalmadı basgann onlara bak her ay sanayide buluyoruz kendimizi şehirde alt yapı diye diye 1 tane düzgün yok birakmadin bunlar seçimde sana eksi oy olarak gelecek göreceksin
imparator... 3 ay önce
Anlaşılan ülke seçim sathına girdi. malum burada özellikle trabzonda her seçim öncesi bir raylı sistem ve çevre yolu hikayesi ve boztepe teleferiği gündeme gelir. seçim biter ekonomik değil denir rafa kalkar. yahu bu millete başka bir yalan bulunda onu inandırın. mesela maçkaya gemi limanı yapacağız. nasıl...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@