alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon’da “Devrim” tartışması! AK Parti’ye CHP’den cevap

Trabzon’da “Devrim arabaları” üzerinden çıkan tartışma devam ediyor.

Trabzon 01.11.2021, 12:12
Trabzon’da “Devrim” tartışması! AK Parti’ye CHP’den cevap

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısında gündeme gelen “Devrim Arabaları” konusu gündemdeki yerini koruyor.

AK Partili başkan ve Milletvekillerinin, Devrim arabaları yapıldığında içine benzin koyulmayarak sabote edildiği ve aynı düşünce ile Selçuk Bayraktar’a da eleştiriler yapıldığı konusu sert sözlerine yanıt geldi.

İHA ve Sihalar üzerinde başlayarak Devrim Arabalarına gelen ve CHP eleştirisine dönüşen sözlere yanırt veren CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman “Siz yıllardır yerli araba üretiyoruz diye milleti oyaladınız; peki siz neyin kafasındasınız?” ifadelerini kullandı.

Oyman açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Önceki gün gerçekleşen AKP Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısında kendilerini net olarak anlatamadıklarından olsa gerek konuyu Cumhuriyet Halk Partisi’ne getirmişler.

Her şeyden önce şunu ifade etmem gerekir; Devrim Arabaları bu ülkede gerçekten işlenmesi gereken bir gelişmedir. İlgi alanımdır ama anlatılanlar, anlatılmak istendiği gibi anlatılmış.

1961 yılında bu ülkede 129 günde hatta 2 tane %100 yerli araba yapabilecek yetenekte mühendisler vardı. Hadi benzin unutan kafalara laf ediyorsunuz, siz yıllardır yerli araba üretiyoruz diye milleti oyaladınız; peki siz neyin kafasındasınız?

İktidara gelseler Abdullah Öcalan’ı ve Fetöcüleri affederler demişsiniz; İstanbul seçimlerinden önce Öcalan’ın mektubundan medet umup susan sizsiniz unuttunuz mu?

“Yeter artık bu hasret gel” diye feryat edenleri kim olduğunu unuttunuz mu? Fetöcüleri affetmeyi bırak iktidara geldiğimizde sizin araştırılmasın dediğiniz fetönün siyasi ayaklarını bile yakalayacağız. Canınızı sıkmayın ya da sıkabilirsiniz, siz bilirsiniz.

Farklı algılar yaratmak, yakın tarihi bile unutturmak isterken yüzyıllık partinin ne demek olduğunu tarihini bile bilememeniz çok normal. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi hiç kimsenin etkisinde, kontrolünde olmaz. Yüzyıldır bu vatan ve millet için çalışmıştır, ikinci yüzyıl için de bizler çalışmaya devam ediyoruz. Sürekli CHP üzerinde yaptığınız karalama siyaseti, sadece kendi menfaatlerinizi içeren korkularınızdandır.

Sizin kararınıza karşı başka partilerle “hayır” oyu vermenin lafını yaparken siz önce “andımızın” kaldırılması için HDP ile ortak kararınıza hala tepkinizi duyamıyoruz. Birden başka bir suskunluğa giriyorsunuz ???? Bizlere vatan, bayrak sevgisini anlatmak için önce Cumhuriyet Bayramlarında sizleri sahada göreceğiz. İnsanların vicdanlarındaki yaralara basarak yağtığınız siyasetin mayası tutmaz, sokaklarda hiç bir karşılığı da yok.

Elinizde avucunuzda söyleyebilecek üretecek bir durum kalmadı; siyasetin karalayıcı yönünü tercih ediyorsunuz. Siz bilirsiniz ama insanlara unutturmak istediğiniz siyaseti hatırlatacak, siyasi nezaketi hepinize öğreteceğim.

Danışma Meclisinde ayrıca her hastalık ücretsiz tedavi oluyor demişsiniz, herkesin arabası var, salgında kimse mağdur olmadı demişsiniz; bütün bu söylemler milletten nasıl uzaklaştığınızın bir bir kanıtıdır. Bir tanenizin ağzından kış geldi insanlar bu kömür fiyatıyla, doğalgaz elektrik fiyatlarıyla nasıl mücadele verecek anlamında bir şey duyamayız. İnsanların varlıklarına göz dikmişsiniz, borçlarını soran yok. Bu ülkede vergi rekortmeni 10 şirketin 7’sinin bankalar olduğunu görebiliyorsunuz. “bir gecede bilmem ne kadar para kaybettik” siyaseti yaparken son zamanlarda doların 10 TL’yi bulmasına yorum dahi yapamazsınız.

Heykel belediyeciliğinin en nadide örneklerini sizin heykellerinizde gördük isterseniz örneklerini atabilirim; dinazorları saymıyorum bile. İstanbul seçimlerini kaybetmenizin sancısını hala gideremediniz ama bunlara alışmanızı tavsiye ederim. İstanbul’da bazı vakıfların milletin parası üzerinden geçinmelerinin son bulmasına çok üzülüyorsunuz, ilerleyen zamanda Trabzon’da da benzer uygulamaları yakaladığımız takdirde son bulacağını da ifade etmemiz gerekir.

Karşı cenahın bir çivisi yok demişsiniz utanmadan; 20 yıldır sata sata bitiremezdiniz.

Sözlerinizi “Milli Güvenlik sorunusunuz, felaketsiniz” diye bağlamışsınız, acınacak haliniz var ama acımayacağız. Geliyor gelmekte olan!

Fatih Suat Oyman

CHP Ortahisar İlçe Başkanı


Yorumlar (13)
Gazipaşalı 4 hafta önce
AKP insanların çöpten geçindiği yokluk yoksulluk had safhada olduğu bu dönemde zenginin çok zengin fakirin çok fakir olduğu ama çevremizde akp geçinen insanları gördüğümüzde insanın midesi bulanıyor. Şu an AKP lilerin yapmış olduğu algı yönetimi ve insanları aldatmacaya yönelik girişimler. insanımız sofrasına bakıyor. Bu tür yollara sapmanıza gerek yok. Ülkenin hali ortada..
İsiyin 4 hafta önce
geliyor yaklaşmakta olan. şu satırlara dikkat. 2023 yani Türkiye Cumhuriyetinin ikinci yüzyılının en büyük olayı bu satılarda gizli... yaklaşıyor...

İktidara gelseler Abdullah Öcalan’ı ve Fetöcüleri affederler demişsiniz; İstanbul seçimlerinden önce Öcalan’ın mektubundan medet umup susan sizsiniz unuttunuz mu?

“Yeter artık bu hasret gel” diye feryat edenleri kim olduğunu unuttunuz mu? Fetöcüleri affetmeyi bırak iktidara geldiğimizde sizin araştırılmasın dediğiniz fetönün siyasi ayaklarını bile yakalayacağız.
birisi 4 hafta önce
evet kanka 15 temmuzda da ben takım elbiseli havaalanına gidiyordum ahahaahaha ezikler doymadınız kaybetmeye
Ali KAYA 4 hafta önce
Yahu kardeşim; devrim arabası yapıldığı zaman benzin icat edilmemişti. Benzini AKP icat etti!
emraah61 4 hafta önce
chp bu ulkede 1 tane dikili agacı yoktur..gecmişi bakarsanız buyuk projeleri hep engellemiştir...devrim ,ucak projeleri ...gecmişi bi arastirin..
antikus 4 hafta önce
keske sende gecmisi arastiracak kadar zeka olsaydida halä rahmet ile andiginiz mercedesin bu ülkeye verdigi zarari görseniz ucak fabrikasini kim kapatti ?? chp,mi? türkiyenin bomba ve füze fabrikasini kim kapattirdi ? chp,mi`` ulan Allah,tan korkun bu ülkede chp ne zaman tek basina iktidar olduda neyi elestiriyorsunuz?? acik tarihi menderesin yedigi herzeleri okuyun bakayim chp,ye laf söyleyebilecekmisiniz?? e
Doğru Söze Ne denir... 4 hafta önce
Sayın Oyman, Ne diyordu Muharrem İnce
Çıkmışsın yendi
Çıkmışsın yendi
Çıkmışsın yendi
Çıkmışsın yendi
Siz Bunu Unutmuşsunuz bende size hatırlatmak istedim...
Ali KAYA 4 hafta önce
İnce ince Yasemince.
fiber. 4 hafta önce
Yaptında engelmi olduk.Hani nerede yaptığınız projeler.20 yılda sizin 80 yılda yapamadıklarınız yapıldı.Sen neyin kafasını yaşıyorsun.Neden darbelere direnip bağımsız olamadınız.Siz başka ülkedemiydiniz.yOKSA eRDOĞAN KADAR YÜREĞİNİZMİ YOKTU.Biz bu ülke için kefen giydik kefen.Yapılanlarıda görmezden gelmeyin.
EleştiriYorum 4 hafta önce
CHP demek yoksulluk demektir ama CHP seçmeni olup da fakir olan kimse yoktur. bakın CHPnin kazandığı bütün semtlerde ve yerlerde hepsi elit lümpen tayfadır...
salih 4 hafta önce
YAZIK. SUAT OYMANIN OĞLU SANA.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@