alexa metrics

banner536

banner572

Trabzon’da dereye dökülen hafriyat tepki çekti: Felaketlerden de ders almıyorlar

Trabzon’da dereye kamyonlarla dökülen hafriyat tepki topladı.

Trabzon 23.08.2021, 13:34 23.08.2021, 14:50

Haber61 - Haber Servisi / Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan Kutlugün mahallesinde ortaya çıkan görüntüler çevredeki vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

Edinilen bilgiye göre; Bir iş yerinin yanından geçen dereye hafriyat döküldüğü ve iş yerinin önündeki alanı genişletmek için böyle bir uygulamaya gidildiği belirtildi.

Kamyonların getirdiği hafriyatı dökme anları cep telefonu ile kayıt altına alınırken, Trabzon’un çevre illerinde yakın zamanda gerçekleşen sel felaketlerine de dikkat çekildi.

Hafriyatı dökenlerin dere yataklarına ev yapılmaması ve hafriyat dökülmemesi konusunda sürekli yapılan uygulamalara uymadıklarını belirten vatandaşlar “Burada yaşanacak sıkıntıların sorumluları kim olacak?” sorusunu sordular.

Olaya tepki gösteren vatandaşlar “Daha birkaç gün önce çevre illerde sel felaketleri yaşandı. Dere yataklarına ev yapmayın, hafriyat dökmeyin diye uyarılar yapıldı. Tüm bunlara rağmen iş yerinin önünü genişletmek için dereye hafriyat dökülmesi akıl alır gibi değil. Gerekli yerlere şikâyetlerimizi yaptık” ifadelerini kullandılar.

AÇIKLAMA GELDİ "HAFRİYAT DEĞİL İSTİNAT DUVARI"

Vatandaşlar tarafından tepki çeken görüntüler hakkında yetkililerden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada dereye hafriyat dökülüğü yönünde iddiaların asınsız olduğu ve dökülen malzemenin yapılacak istinat duvarı için olduğu belirtildi. Yapılan işlemin de derenin alanını daraltmayacağı belirtildi.


Yorumlar (4)
Kaptan61 6 ay önce
Dersi aklı olan alır.Akıl nerde bildiğin aptallar topluluğu ülkenin hemen hemen hepsi.Aziz nesin yüzdeyi eksik söyledi.
Hakan 6 ay önce
Yazıktır günahtır dereleri rahat bırakalım artık.
Misafir 6 ay önce
Birakin akildan bahsetmeyi.Koskoca Denizi dolduruyorlar kimsenin giki çikmiyor.Adam dereye dökmüs harfiyatini ortalik yikiliyi.O cep telefonunu ben olsam anlayin.Adamsaniz gidin Denizleri kirletenlere kafa tutun..
bektaş uyumlu 6 ay önce
bunlar doğa katili. müebbet veilecekse bunlara verilmeli. ama kime anlatıyorsun.cesaet verene sitem et.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@