Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!

İşkenceyle suçlanan KTÜ'lü kızlar hakkında 46’şar yıl hapis isteniyor.

Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!

Trabzon'da yaklaşık 2 ay önce sosyal medya hesabından tartıştıktan sonra kaldıkları eve çağırdıkları 25 yaşındaki Kübra T., Esra K.ve 27 yaşındaki Gülbahar B.'yi biber gazıyla etkisiz hale getirip döven, olayın cep telefonu görüntülerini de sosyal medya hesabından paylaşan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üniversite öğrencileri 25 yaşındaki Hasibe H., 19 yaşındaki Nurcan Ç. ve Mihriban Y. hakkında, 46 yıla kadar hapis cezası istendi. Saldırıya uğrayan Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar ceza istendi. Hazırlanan iddianamede savcılık, suçun ağırlığı ve kaçma ihtimallerine karşı öğrencilerin tutuklamalarını da talep etti.

Olay Konaklar Mahallesi Taylan Sokak’ta bir öğrenci evinde Şubat ayında meydana geldi. Karadinez Teknik Üniversitesi'nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı'nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında görev yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Üniversiteli Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., yazışma sürerken, Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.'yi ikamet ettikleri eve çağırdı.

Çağrı üzerine öğrencilerin evine giden Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B. ile öğrenciler arasında evde de devam eden tartışma, giderek büyüdü. Tartışma sırasında Kübra T. ve Esra K.'yı biber gazı sıkarak ve copla vurarak döven öğrenciler, Gülbahar B.’yi ise bir odaya kapattı. Yaşananları cep telefonuyla kaydeden öğrenciler video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!

GECE GÖZALTINA ALINDILAR

Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepkilere neden olan görüntülere ilişkin polis ekiplerince soruşturma başlatıldı ve sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli ile saldırıya uğrayan 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!

İDDİANAMEDE 46 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Mahkemece serbest bırakılan şüpheli öğrenciler ile saldırıya uğrayan Esra K., Kübra T. ve Gülbahar B. hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, taraflar arasında sosyal medyada birbirlerine karşılıklı hakaret içerikli yazışmalarının ardından üniversite öğrencilerinin, eve çağırdıkları Esra K. ve Kübra T.'nin biber gazıyla etkisiz hale getirildiği, elektro şok ve copla darp edildiği, Gülbahar B.’nin ise odaya kapatıldığı belirtildi.

Şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında, 'birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit' suçlarından 12'şer yıldan 46'şer yıla, Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Savcılık ayrıca, şüpheli öğrencilerin suçun ağırlığı ve kaçma şüphesi olduğundan ara karar ile tutuklanmalarını talep etti.

Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!
Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!
Trabzon'da dayakçı kızlara rekor hapis isteniyor!

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Bu is kuran kursuyla olacak is degil insanlar egitimini annesinden babasindan alir. Ne kizlar var kuran kurslarina gonderilip kapatilip sagdan soldan insaattan ciplak toplanan . Once aile kendi eğitecek.

msfr
msfr @Misafir - 3 yıl Önce

kuran kursuna gidip inşaattan çıplak toplanan kız ne demek yaa töbe estagfirullah

misafir
misafir - 3 yıl Önce

Dinimizi öğretremiyoruz çocuklarımıza.Oysa bu kızları aileleri din eğitimini çocukken verse yazın kuran kurslarına gönderseler iyi birer müslüman genç olurlardı.Eğitim şart.

hulk
hulk - 3 yıl Önce

ne olacak bu kızların halii??? yazık !!! ahlak kişilik ar edep sıfır sıfır sıfır

ozgur ata
ozgur ata - 3 yıl Önce

hapsi boylasinlar da digerlerine ornek olsun

60bir
60bir - 3 yıl Önce

Din kültür, ahlak da bilgi düzeyinde kalınca olacağı budur!

SIRADAKİ HABER

banner513