banner536

banner526

banner513

Trabzon’da bir mahallenin isyanı

Araplar geldi boğuluyor, Siz gelip asfalt üstüne asfalt serdiniz!

Trabzon 28.04.2017, 10:56 28.04.2017, 11:41
Trabzon’da bir mahallenin isyanı

Trabzon turizm sezonuna sancılı başladı. Arapların yoğun ilgi gösterdiği illerden bir tanesi olan Trabzon’da bir kaç yıl önce 30 bin turist gelirken şimdi bu sayı milyonları bulması kent yoğunluğunu ve kentte yaşayanları da inanılmaz etkiledi. Alt yapı yetersizliği ise en büyük sorun. 

Trabzon’un en yoğun mahallelerinden olan Konaklar'da Mahalle muhtarlığı bugün öyle bir şikayet yazısı yazdıki sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İşte o yazı; 

Bu yazı Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyelerine, Trabzon AKP İl Başkanlığına, Karayolları Bölge Müdürlüğüne, Kaymakamlığa ithafen yazılmıştır. 

Ortahisar Konaklar mahallesinde Şehit Asteğmen Orhan Sancar Caddesine ismi verilen Şehidimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Caddeye Şehidimizin isminin verilmesine vesile olanlara da teşekkürlerimizi borç biliriz.

Caddemiz; Konaklar, Pelitli ve Yalıncak'a (DOKOP) bağlandı. DOKOP projesi içerisinde olan caddemiz Konaklar mahallesinin kalbidir. Genişliği 25m, uzunluğu ise 300m olan caddenin kamulaştırması 6 yıl önce bitmiş ve yapılmayı bekleyen bir caddedir. Bu cadde 81 ilden gelen üniversite öğrencisinin kullandığı bir caddedir. Mahallemiz Arap turizminin barınma ve lojistiğini sağlayan önemli merkezlerden bir haline gelmiştir. Otel, apart, restoran, rentcar, market ve cafelerin yoğun olarak bulunduğu mahallenin ana arter görevini Şehit Asteğmen Orhan Sancar caddesi üstlenmiştir. Bu cadde bizim Uzun sokağımızdır. Ama maalesef geçen yıllar bu yolu bitirmenize yeterli olmamıştır. 3 yıl önce muhtarlık görevime başladığımda bu yol yeni bir firmaya ihale edilmiştir. Bu 3 yıl içerisinde başta Karayolları olmak üzere Büyükşehir ve Ortahisar Belediyeleri, Valilik, AKP il Başkanlığı ve Kaymakamlık ziyaret edilerek durumun aciliyetini kendilerine ilettik. Özellikle akşam saatlerinde caddeye sağlı sollu park eden araçlar yüzünden esnaf zor durumda, yayaların tehlike içinde evlerine, işlerine ve okullarına gitmeleri ve aracı olan vatandaşın evine gidememesi hiçbir kurumun umrunda olmamıştır. En son 1 ay önce Karayolları Bölge Müdürüyle konuyu görüştüm. Bana turizm başlayana kadar Ramazan ayı içerisinde yolu bitireceği sözünü vermiştir. Büyükşehir Başkanı Sayın Gümrükçüoğluna caddenin resimli brifingini sundum. Sonuç koskocaman bir sıfır. Sadece baskımızı hissettiler ki dudağımıza bir parmak bal çalmak için dün mevcut asfalt üzerine asfalt serip çekip gittiler. Yani bununla idare edin, 10 sene sonra görüşürüz demeye getirdiler durumu.

Başta Karayolları ve Trabzon'u yönetenler!

Biz sizden bu caddeyi projesine uygun yapılmasını istedik. Asfalt üstüne asfalt serin demedik. Asfaltı ihtiyacı olan yerlere serin. Ben Türkçe konuştuğumu zannediyorum. Ama sizler anlamadınız. Anladığım birşey var; bu ülkede iş yaptıracaksan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yazacaksın yada makamına çıkıp konuyu arz edeceksin.

Trabzon'un doğusunda kalan mahallelerin üvey evlat muamelesi görmesinden bıktık artık. Muhtarlığım boyunca (3 yıldan beri) mahallemize gözle görünür bir hizmet veremedik. Başta şehri yöneten ve yetki sahipleri olmak üzere bizler yani muhtarlığımız dolaylı olarak suçludur. Hiçbir birim işini yapmamıştır. Sonuç olarak işini layikiyle yapamayanlar bunun bedelini seçimlerde ödeyecektir.Bundan dolayı Konaklar mahallesi gereğini yapması için azalarımla beraber elimden geleni yapacağım.

Sizlere son çağrımı yapıyorum. Şehidimizin ismini verdiğimiz caddeyi ismine yakışır bir şekilde bir an önce bitirin. Rica etmiyorum, arz etmiyorum. Vatandaşa olan hizmet görevinizi yerine getirin.

Konaklar Mahallesi Muhtarlığı
Sinan Kalfa ve Azalar


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
SALİH 3 yıl önce
BELEDİYE YÖNETİMİ TAM BİR FİYASKODUR. PROJE FAKİRİDİR. YENİ BAŞKAN GELENE KADAR SABREDİN.
Yusuf 3 yıl önce
Başta OFG olduğu müddetçe zaten bi 150 yılda geçse bir şey göremeyeceksin
Konaklar 3 yıl önce
Bu mahallede oturuyorum gerçekten trabzona yakışmıyor. Çok çirkin görünüyor. Burda binlerce öğrenci yaşamakta ve yazında turistler gelip kalıyorlar hiç hoş bir görüntü değil bu şehrimizi yanlış tanıtmamıza sebebiyet veriyor. Acilen bitirlmeli başlanılan işin yarım bırakılması gerçekten çok üzücü. Konaklar-Pelitli-Yalıncak çevre yolu adlı bu proje eğer yazılıp çizildiyse hayata da geçirilmeli. Sayın muhtarın bu tepkisine destek veriyorum ve kesinlikle katılıyorum. Çok değil 1-2 ay içinde tamamlanabilir yeterki el atsınlar. Yine aynı şekilde sözü verilen diğer projeler ve yeni otogarda kesinlikle hayata geçirilmeli. Trabzonun aynası durumunda olan otogar tabiri caizse tam bi harabe. Bu biz trabzon halkına çok büyük zarar veriyor!
NİYAZİ 3 yıl önce
YALAKALIK VER YAPSINLAR YOLA SIRA GELİNCE FOS
İlhan KIBAR 3 yıl önce
Boztepe Mahallesi
Erenler sokak Dolmuş Yolu Hattı.
2 araba yan yana geçemez . 100 metre ilerde 5 Yıldızlı Otel.
Nasıl Pehriz Nasıl turşuu anlamadık...
Davut Senel 3 yıl önce
" İLETTİKTE NE OLDU "
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fenişleri Kanalisazyon bölümünde çalışan tüm ilgili kişilere!
Özet geçiyorum;
Ümitliydik ümit vardık hayalimiz heyecanımız vardır bir yıldır, fiili olarak dilekçe ile bizzat kendim, Sanal alemden (facebook,twitter, Instagram...)
Ben milletim ,vatandaşım halkım, bireyim Davut'um ,
- Tamam abi
- Not aldım abi
- İlgili yerlere bildiriyorum
- Size döneceğiz
- Hemen dönüyoruz
- Döndük abi
Hayallerimi, Çukurçayır Beldesi Kaymaklı mahallesi GÜNGÖREN SOKAK ,HAYALİ GARAJDA öldürdünüz !
Bu alemde (61kamu) telefonda ismimi duyan kalmamıştır !
Nurettin'lerden Mustafalar'dan Orhan'lardan daha niceleri Miyase, Buse , Filiz hanımlardan !
İlgili kişilere ulaşmak saten hak getire nerde !
- Acılışa gitti abi
- Toplantıdalar abi
- Bakan geldi
- Cenaze var
- ...
Diğerlerini saymıyorum,son iki haftadır her gün sabahdan akşama kadar insan hergünmü pazara gider !
- Gider gider...
Koşan bir yüzyılın lideri var bizlerin depar atması gerekiyor malesef ki malesef bürokrasi tel tel dökülüyor !
Evdeyim Cumhurbaşkanın temposuna hızına işine yetişemiyorum , bürokrasileri işyerlerinde bulamıyorum!
Sn.Orhan Gümrükçüoğlu 'nu anlarım (toplantı-gezi-denetleme)ama canım Trabzon Fenişleri Kanalisazyon bölümünde ki ilgili kişileri anlayamam !
Hayali Garaj bölgesinde 61'lar bilir geçen sene sel gelmiş dere yukarı evlerde tahribat yapmış oturan sakinlerinde muhtarında bir çok kez girişimlerde bulunulmuş haklı olan hakkını arayan halkıda ,haksız olduklarını ispatlamak için bileğini kırmışlardı ya !
Ha işte o dere ,o zaman kanalisazyon borularını sel çekilsin diye tahribat edilip öylece kalmıştı ya !
Bizler halk olarak diyoruzki :
- Koku yapıyor
- Gürültü yapıyor
- Kirlilik yapıyor
- ...
Lütfen geregini yapınız !
Vay senmisin diyen ;
Hayali Garaj , artık Trabzon Büyükşehir Belediyesinden çıkıp,
- İllerbankası
- Devlet Su İşleri
- Karayolları
- Sahil Güvenliğin mi olmadı
- Yaşlılar Bakım evinin mi
Hatta hatta işi, Arzularkabaköy Beldesi MEZİRE mahallesi GÜMÜŞHANE 'ye kadar vardırdılar !
Pes be anam pes biz sizden;
Zigana Dağını gelin Karadenize dökelim demedik ki sadece küçük kanalisazyonun üzerini kapatınız istedik !
Daha şu küçücük sorunu aşamadık ki sıra;
Trabzon Meydan'dan Boztepe'ye Teleferik
Çukurçayır Boztepe arası Tünel,
Şehir Tuvaletlerinin yapımı
Pelitli - Beşirli arası transit Tünel yapımı
Pelitli'de ki köprü kavşak rahatlatması
Sahildeki ve Meydan daki Engelli tuveletlerin düzeltilmelerine sıra gelsin !
Bu gibi belediyeler her nerde varsa AK PARTİ'nin kalitesine yakışmadığı gibi bakış açılarınıda değiştiriyor.
Lütfen..!


Mümtaz Şenal, Bora Bayır Imdat Şenal Orhan Şenel Alim Bayır Talip Şenel Muammer Bayır

Vatandaş İDİRİS (Davut Şenel )
05.Mart.2017 pazar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@