alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon'da berberler de zam yapacak

Trabzon'da berberlerinde zam yapması gündeme geldi.

Trabzon 26.10.2021, 17:18 26.10.2021, 17:23
Trabzon'da berberler de zam yapacak

Trabzon Berberler Odası Başkanı Hayri Köksal ücret tarifesine yapılacak zamları 2022 yılının ilk üç ayı içerisinde yapılması planlanan seçimin sonrasına bıraktıklarına açıkladı.

Köksal, “Zamları yaparsak seçim sonrasında yaz başı yaparız” dedi. 

Doların artmasına bağlı olarak sabahtan kalkıp zam yapma peşinde koşulursa fiyat artışlarının durmayacağının altını çizen Köksal, “Dolar bahane edilip habire zam yapılıyor. Herkes zam yapmaya kalkarsa tüketici çok zor durumda kalır. Vatandaşın maddi durumu ortada. Dolar çıktı diye herkes zam yaparsa ülkenin freni artık tutmaz hale gelir. Tüketiciye yazık günah, herkesin bir bütçesi var. Biraz bizden biraz müşteriden fedakarlık etmek gerekiyor. Mevcut tarifemizin altında ücret tarifesi uygulayan berber esnafı var. Üstüne de çıkanlar var. Arz talep konusudur. Oda olarak zammı seçimden sonrasına bırakacağız. Biz bu nedenlerle zammı yaz başına yakın yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


Yorumlar (4)
Kemal 1 ay önce
Trabzonda AKP %65 oy alıyorsa saç kesimi 65 TL olsun. Bu seçimde %70 alırsa 70 TL olsun
Onur Sakin 1 ay önce
Aman zam yapın ha. Sermaye kurtarmıyor. Yıkamasız saç kesme 30 40 liradan başlıyor. Tabiki kurtarmaz, zarar ediyorsunuz zarar.
mk 1 ay önce
Zaten berberler yakın zamanda zam yapmıştı, bi siz kaldınız zam yapmayan, bir traş olmuş 45 tl, zamlı ne olur artık çok merak ediyorum, demek artık evde traş olacağız.
trabzonlu 1 ay önce
Ya birader neyin şovu bu anlamadım. Pandemiden önce 20-25liraya kesilen saç şuan 45-50lira...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@