7m

7m

hyundai

Trabzon’da avukat ve icra memuruna silahlı saldırı!

Trabzon Barosu, Avukat ve İcra memuruna yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Trabzon 04.02.2022, 09:01
Trabzon’da avukat ve icra memuruna silahlı saldırı!

Trabzon’da bir avukat ve icra memuru, haciz işlemi sırasında silahlı saldırıya uğradı.

Trabzon Barosu yaptığı açıklama ile bu saldırıyı kınadı ve saldırganın hak ettiği cezayı alması için sürecin takipçisi olunacağını belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“02.02.2022 tarihinde Baromuz üyesi meslektaşımıza ve görevli icra memuruna, haciz işlemi sırasında görevlerini ifa ederlerken silahlı saldırı girişiminde bulunulmuştur. Saldırı silahın tutukluk yapması nedeniyle tamamlanamamıştır. Saldırgan gözaltına alınarak tutuklanmıştır.
Meslektaşımızın ve görevli icra memurlarının sağlık durumları iyi olup, kendilerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Meslektaşımıza ve görevli icra memuruna yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Mesleğimize ve devletin icra gücüne karşı yapılan saldırı ülkemizde şiddetin geldiği vahim boyutu da ortaya koymaktadır. Bilinmelidir ki avukatlara yapılan saldırılar, ne avukatı ne de Savunmayı caydıracaktır. Vatandaşlarımızın hak ve hukukunu korumak için görevimizi korkmadan ve yılmadan büyük bir inanç ile sürdüreceğiz.
Mesleğimize yapılan her türlü saldırı karşısında kararlılıkla mücadele edeceğimizi, saldırganın hak ettiği cezaya çarptırılması için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Trabzon’da avukat ve icra memuruna silahlı saldırı!


Yorumlar (8)
Trabzonlu 4 ay önce
Bizler on defa yalan konuşsak adımız yalancı cıkar kimse bize inanmaz bu Avkatların coğunluğu hep yalan konuşarak para kazanıyor şu kıriz ortamında vatandaşı düşünen varmıki herkes cebini düşünür oldu şimdi icra olurmu adamın dünyasını yıkmaya calış yapacağı şey budur işte yalnız o deyil herkes zor durumda bundansonra böyle giderse cok şeyler olacaktır
Trabzonlu 4 ay önce
Herkes zor durumda herkese icra gelirse huzur bozulur buna yetkililer bir care bulmak zorunda Avkatlarda kendilerine bir ceki düzen vermeleri gerekiyor para kazanacağım diye insanların huzurunu bozamazlar zaten herkes zor durumda
badem 4 ay önce
bir dava esnasında avukatın yalan beyanı yada savunması kanıtlanırsa bunun ciddi şekilde cezalandırması gerekmektedir. barolar önce çuvaldızı kendinize batırmanız gerekiyor..
serdar 4 ay önce
Bu haberler hep birilerinin işine geldiği gibi tek taraflı veriliyor son zamanlarda avukatların bazıları kendilerini ali kıran başkesen sanıyor oysa onlarda insan biraz empati yapmaları lazım şimdi bu linç ettikleri vatandaşa ne yaptılarki adamcağız silah çekmek zorunda kaldı ona kimse değinmiyor durp dururken adam niye silah çeksin olaylara tek taraflı değil çok yönlü bakmak lazım kanımca o adamcağız suçsuz onun bu yapmasında ise avukatın azmettirmesi var yani suçlu büyük olasılıkla avukat ama tutuklanan vatandaş ahkam kesen yine azmettirici avukat..bu ise çok garip bir iş
Karan 4 ay önce
Kardeşim borcu yap yap yap, gez gez gez, ye ye ye ödemeye geldi mi ya bırakın bizi, yapmayın etmeyin silah çekmeler ne güzel ya..
TRABZONLU 4 ay önce
SAYIN GUZEL AVUKATLAR GUZEL ICRA MEMURLARI SU DEVIRDE NEYİN PESINE GIDIYORSUNUZ MILLET BOGUSUYOR BIRAKIN INSANLARI
Süleyman 4 ay önce
üzülerek belirtiyorum, ülkemiz kanunları caydırıcı değil. tabi çok önemli davalar savcı avukatlar ve adliye için önemli. ancak sıradan ama halkı bunaltan birçok dava var ve çözümü kolay olmalı. vatandaş bu tür davalarda beklemeden kendi haklılığı ile karar aldırmalı. zaman ve masrafa neden olandan devlet tüm harcamaları tahsil etmeli. ama günümüzde bir çok yazı başvuru ve zaman kaybıyla bile bu tür davalar sonuçlandırılmıyor. arabuluculuk haklıya değil de sorun çıkartana daha çok yarıyor. devlet açık seçik olan durumlarda amme görevini üstlenip davasız bile kendi karar almalı. bazı şirketler abonesine haksız borç yazabiliyor, kanun açıklarından yararlanarak ve ya vatandaş ilgilenmez öder diyerek, bunların karşılığı büyük cezalar olmalı. ilgili şirket borcu ispat etmeden icra bu dosyaları kabul etmemeli. hiç bir tazminat zamandan daha önemli değildir.
Fatih 4 ay önce
Avukat kanunu uygulamaya çalışıyor. Avukatı savunmayarak Trabzonlu olduğunuz nasılda belli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@