Trabzon’da 61 projenin ekıbeti nedir? Yapılamayan projelerin nedeni nedir?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Haber61TV’ye konuk oldu

Trabzon’da 61 projenin ekıbeti nedir? Yapılamayan projelerin nedeni nedir?

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu göreve gelirken vaadeddiği 61 proje konusunda açıklamalar yaptı.

61 projenin 55 tanesini Trabzon'un günlük yaşayışına kazandırdık diyen Gümrükçüoğlu, Kalanların tamamını yer tespiti temini olmadığı için yapamadık ifadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu “Bulak taşocağı arazisini Karayollarından satın almış bulunmaktayız. Orada Toptancılar hali ve bütün bölgeye hizmet edecek ve vatandaşların alışverişlerini yapabilecekleri ve belli meslek dalları içinde tahsis yapılacaktır.

Boztepe’ye teleferik vardı. Bütün onayları bitti. Yapılacakken Belediye meclisinde konunun görüşülmesi ve tekrar müracaat edilmesi ile Boztepe ile İskenderpaşa Cami yanına olan mesafenin 500 metre ve 4 dakikalık bir zaman olduğu ve bu nedenle projenin yapılmaması konusunda zaman için de ortak kanaat oluştu. O nedenle yapmadık.

Otogar içerisinde otobüslerin bakımının yapılacağı geniş bir alan gerekli olduğu için Akoluk bölgesinde geniş bir alan hazırladık. Bu bölgenin uzak olması ve müşteri talebinin azalmasından dolayı cep otogarı niteliğinde tekrar çalışılması gerekti. Kars, Artvin ve diğer yerlerden gelen otobüslerin bakım onarım çalışmalarının olmaması ancak kısa konaklamaları konusunda Sahil yolu kenarında bir cep otogarı şeklinde Pazarkapı'da çalışmıştır. Bunun da önümüzdeki aylarda projesi için çalışmalar başlayacaktır. Yer temini dolayısyla yapılmayan projeler bunlardır.

Demriyolu projesinin takibi yapılacağı vaadedilmiştir. Bunu bizim yapmamız zaten düşünülemez. Bir diğeri de Güney çevre yolu prpjesidir. Bunların takibinin yapılacağı söylenmiştir.

Akoluk'ta ilerleyen zamanda alınan yer mutlaka Otogar olarak gerçekleşecektır. Güney Çevre yolu yapılınca da bu bölgenin bir kavşak noktası olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Canlı Yayını izlemek için tıklayın...

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 17:20


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit YURTSEVER
Ferit YURTSEVER - 2 ay Önce

Bayağı açıklayıcı oldu.Çok çok aydınlandık hayata geçirdiği 55 proje için. Vatandaşı değil kendini kandırıyorsun.Bunun da farkındasın tabi yerse diyorsun...

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Trabzon oldu. Trabzonköy....

İdris Aktaş
İdris Aktaş - 2 ay Önce

Trabzondan dört bakan bir sürü daire müdürü genel müdür demiryolu olanlara hızlısı yapılıyor hani çevre yolu hani raylı sistem hani şehir hastahanesi yok yok yok yazıklar olsun uyumaya devam

Gökhan Kurt
Gökhan Kurt - 2 ay Önce

Bir stad yapacagız diye 10 yıl oy aldınız. Klüp stadın yıllık masraflarını bile odeyemez durumda. Bir botanik park yaptınız, park yapılmadan once orası daha çok botanik parka benziyordu. Boztepenin uzungölün halini gorunce gozlerim doluyor. Yaptıgınız yollar denizi bizden almaktan baska bir işe yaramadı. Sayacak çok şey var, kısaca ÇOK başarısızsınız.

emrah
emrah - 2 ay Önce

Yani ben anlayamıyorum bütün yorumlara bakıyorum eleştirenler çoğunlukta ama nasıl bunlar kazanıyor anlamıyorum çözemedim.

fikret ÇOLAKOĞLU
fikret ÇOLAKOĞLU - 2 ay Önce

Geç bunları geçiniz.Zamanında yaptırsaydın GÜNEY ÇEVRE YOLU nu,,,,şimdi düşünmezdin,OTOGARI nereye yapacağını.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441