Trabzon’da 50 bin liralık KOSGEB kuyruğu

KOSGEB başvurularında son gün! KOSGEB başvurusu nasıl yapılır?

Trabzon’da 50 bin liralık KOSGEB kuyruğu
banner432
Haber61/Haber Servisi - KOSGEB başvuruları için bugün son gün. 50 bin TL faizsiz kredi için yoğun ilgi gösterilen KOSGEB başvuruları için veri tabanına kayıtlı olmak gerekiyor. Yoğun ilgi gören krediye Trabzon’da da krediyi almak isteyenler Değirmendere’de KOSGEB önünde uzun kuyruklar oluşturdular. Trabzon'da 180 firmanın bu krediden yararlanabileceği öğrenilirken başvuru sayısı 20 Bini geçti. Peki KOSGEB başvurusu nasıl yapılır? 

KOSGEB faizsiz kredi için başvurular bugün sona eriyor. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bugün gün bitimine kadar internet üzerinden KOSGEB başvurularını gerçekleştirebilecek.

İşte başvuru şartları...

KOSGEB'den yapılan yazılı açıklamada, 1 Ocak 2016'dan "Sıfır Faizli  Kredi Destek" programı açıklandığı güne kadar veritabanına kayıtlı firma sayısı  56 bin 810 ve KOBİ bilgi beyannamesi güncelleyen firma sayısı 147 bin 710 iken,  10 Aralık'tan bugüne kadar veritabanına yeni kaydolan firma sayısı 105 bin 463 ve  aynı dönemde KOBİ bilgi beyannamesini güncelleyen firma sayısının ise 178 bin  629'u bulduğu bildirildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Başkanı Bendevi Palandöken,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve  Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" programı için geç kalınmaması uyarısında bulundu. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, Başbakan Binali Yıldırım'ın Ekonomik  Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından KOBİ'lere ilk yılı ödemesiz, 3  yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi sağlanacağı müjdesi verdiğini  anımsattı.

KOSGEB'TEN YARARLANMAK İSTEYENLERTrabzon’da 50 bin liralık KOSGEB kuyruğu

 Söz konusu krediden yararlanmak isteyen KOBİ'lerin öncelikle KOSGEB  veri tabanına kayıtlı olması, kayıtlı KOBİ'lerin de veri tabanındaki bilgilerini  güncellemesi gerektiği belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"KOSGEB'in 'Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği' için bugün  başlayan başvurular 21 Aralık Çarşamba günü saat 24.00’te sona erecektir. 50 bin  liralık kredi için geç kalmayın. KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmayı unutmayın. Üyelerimizin verilen krediden yararlanması için birlik ve  federasyonlarımıza genelge ile duyuruda bulunduk."

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILACAK

Kredi başvuruları için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr internet adresinin kullanılabileceğini ifade eden Palandöken, kayıt ve güncelleme  işlemlerinin kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edeceğini bildirdi.

Palandöken, kredi onaylanma sürecinde başvuru sırasına göre herhangi  bir öncelik söz konusu olmadığını belirterek, başvurular tamamlandıktan sonra  sistemin işletmeleri, değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre  belirlenen il kotaları çerçevesinde sıralayacağını kaydetti.

BAKAN ÖZLÜ KOBİ DESTEKLERİ KONUSUNDA UYARDI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) tüm destek ve hizmetlerinin aracısız ve ücretsiz verildiğini belirterek, "50 bin liralık kredi faiz desteği sadece KOSGEB üzerinden verilmektedir. Cep telefonlarına gelen kredi faiz destek içerikli mesajlara itibar edilmemelidir." ifadelerini kullandı.

KOSGEB'in tüm destek ve hizmetlerini aracısız ve ücretsiz verdiğine dikkati çeken Özlü, şunları kaydetti:

"KOBİ'lerimiz resmi kanallar dışında yapılan herhangi bir açıklama ya da tekliflere itibar etmemelidirler. 50 bin kredi faiz desteği sadece KOSGEB üzerinden verilmektedir. Cep telefonlarına gelen kredi faiz destek içerikli mesajlara itibar edilmemelidir. KOSGEB kredi faiz desteği için başvurular KOSGEB'in resmi web sitesi http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden yapılmaktadır. KOSGEB veri tabanı için kullanıcı kodu ve şifrenizi hiçbir şahıs, kuruluş ve bankalarla paylaşmamanız önem arz etmektedir."
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner393