banner491

Trabzon’da 1 Mayıs Çağrısı

Trabzon’da 1 Mayıs tarihinde yapılacak olan yürüyüş öncesinde çağrı yapıldı.

Trabzon’da 1 Mayıs Çağrısı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla Trabzon’da yapılacak olan etkinlik öncesinde tertip komitesi basın toplantısı düzenledi.

Tertip Komitesi adına konuşan Gökhan gedikli “ilimizde bulunan tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü ve halkımızı 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 12:30’ de Cumhuriyet caddesinde Eski Tedaş önünde buluşup, Meydan’da yapacağımız mitinge birlik ve dayanışma bayramımıza davet ediyoruz” dedi.

Gedikli şu ifadeleri kullandı;

“İşçiler, kamu emekçileri, emekliler, çiftçiler, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler, yoksulluğa, sömürüye ve darbelere “hayır” diyenler, Eşit, özgür, adaletli, Birlik, beraberlik içerisinde huzurlu ve demokratik bir Türkiye hedefleyenler, Çağrımız sizedir!

Çağrımız, İşsizliğe, İş cinayetlerine, Esnek Çalışmaya, Taşeronlaştırmaya, Sendikasız Çalıştırmaya, Kölelik Düzenine, Güvencesiz çalışmaya ve Kıdem tazminatıma dokunma diyenlerin çağrısıdır!

“Bugün tüm dünyada işçiler, bir asır önce 8 saatlik çalışma uğruna canlarını veren emekçi kardeşlerini anmaya hazırlanırken, günümüzde hala pek çok ülkede, insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarının var olmasına isyan ediyor, Emeğin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükseltiyor.

“Bugünde Çalışma hayatındaki sorunlarımızın devam ettiğini görüyoruz. Bu sorunlar, yoksulluk, işsizlik, özellikle gençlerimizin işsizliği, gelir dağılımındaki adaletsizlik, kayıtdışı istihdam, vergideki adaletsiz yapı, sosyal güvenlik, sendikasızlaştırma, sendikal örgütlenmede sıkıntılar, güvencesiz çalışma, iş kazaları sonucu meydana gelen ölümler, taşeron işçilik, kiralık işçilik ve kıdem tazminatı konusudur. 

Bütün bunlar yaşanılırken, özelleştirme politikalarıyla kurumlarımız tek tek satılmakta, fabrikalar ya kapatılıp ya da sermayeye peşkeş çekilmeye devam edilmekte, halkın gerçek gündemi olan açlık, yoksulluk ve işsizlik adeta gözden kaçırılmaya çalışılmaktadır.

Devleti küçültme adı altında başta eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik olmak üzere kamu hizmetleri tasfiye edilmiş, paralı hale getirilmiştir. Giderek artan borçlarla tarım can çekişiyor, esnaf kan ağlıyor, emekliler çile çekiyor, ücretler geriletiliyor, sosyal haklarımıza yönelik saldırılar devam ediyor. 

Bu anlamda 1 Mayıs’ı ilimizde hep birlikte emeğin; birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak tüm renklerimiz ve farklılıklarımızın bir arada olacağı bir şekilde kutlayacağız. Buradan ilimizde bulunan tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü ve halkımızı 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 12:30’ de Cumhuriyet caddesinde Eski Tedaş önünde buluşup, Meydan’da yapacağımız mitinge birlik ve dayanışma bayramımıza davet ediyoruz.”
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 8 ay Önce

bütün bu söylenenleri akp mi yapmış,chp mi

banner441

banner494