7m


7m

hyundai

Trabzon’a su yetmiyor! 30 Mahalle susuz kaldı

Trabzon’da su yetersizliği nedeniyle kesintiler yaşanıyor.

Trabzon 12.10.2020, 12:41 12.10.2020, 13:34
Trabzon’a su yetmiyor! 30 Mahalle susuz kaldı

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’da yaklaşık 30 mahallede debi yetersizliği nedeniyle su kesintisi yaşanıyor. Su kaynaklarının yetersiz olması nedeniyle düşen debi miktarı su sıkıntısını beraberinde getiriyor. TİSKİ yetkilileri vatandaşları suyun kontrollü kullanımı ve özellikle bağ bahçe sulamalarında kullanmamaları yönünde uyarsa da henüz bu konuda bir çözüm bulunamadı.

Havaların sıcak ve yağışsız geçmesi de bu sorunların temel kaynağı olarak gösteriliyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

Akçaabat’ın Akçaköy, Derecik, Doğanköy, Meydabkaya, Ortaalan, Akçaköy ve Tatlısu mahallelerine,

Beşikdüzü’nün Bayırköy, Beşikdağ, Nefsişarlı, Seyitahmet, Takazlı, Vardallı ve Zemberek mahallelerine,

Vakfıkebir’in Bahadırlı, Büyükliman, Cumhuriyet, Çamlık, Güneyköy, Hacıköy, Hürriyet, Kemaliye, Kirazlık ve Körez mahallelerine

Düzköy Çağyırbağı Orta mahalleye ve Ortahisar ilçesinde bulunan Ağıllı, Doğançay, Gündoğdu, Gürbulak, Yeşilhisar, ve Yeşilova mahallelerine depolardaki suyun yetersiz olması nedeniyle su verilemediği belirtildi.

Ayrıca Ortahisar ilçesi 1 Nolu Beşirli ve 2 Nolu Beşirli mahallelerine Müteahhit çalışması nedeniyle bugün 08:00 ile 12:30 arasında, Arsin ilçesinde bulunan Yeni Mahalleye şebeke hattı arızası nedeniyle saat 10:30 ile 15:00 arasında, Ortahisar ilçesi 2 Nolu Bostancı, Gülbaharhatun, Hızırbey, Kurtuluşve Yalı mahallelerine ise saat 11:00 ile 15:00 saatleri arasında şebeke arızası nedeniyle su verilmeyeceği açıklandı.


Yorumlar (20)
doğan yıldız 2 yıl önce
imamoğlu yüzünden. pardon şehirleri karıştırmışım.
ömer 2 yıl önce
aaa su mu yetmiyor ?
ee seçim zamanı ''hayde trabzon '' diye milletten oy toplayan sayın başkan ve onu göreve getirenler atasu barajı yapıldığında trabzon un 80 yıllık su sorunu çözüldü diye hava atmıştı !!! yalan mıydı hepsi ?
derelere hes yapıp her yere beton dökerken bu günleri düşünecektiniz !
ZAZA 2 yıl önce
1 NOLU BEŞİRLİDE YAKLAŞIK 2-3 HAFTADIR SÜREKLİ SU KESİNTİSİ OLUYOR.BORULAR YENİLENİYOR DENİLDİ.TAMAM ANLADIK DA KARDEŞİM KESİLEN SU GELİNCE DE ÇAMUR AKIYOR.ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNESİNİ ÇALIŞTIRAMIYORUZ.ÇAY BİLE İÇEMİYORUZ.KUMLU VE ÇAMURLU SU YÜZÜNDEN ! !
davut 2 yıl önce
İmamoğlu bak nelere yol açtın. Yazıklar olsun. Adnan Günnar açıklama yapsın lütfen.
İhsan Saral 2 yıl önce
Of Cumapazarı mahallesi Serindere mevkiinde de taşıma su depo dolduruluyor.TİSKİ'ye defalarca dilekçeler verilmesine rağmen, maalesef sorun bir türlü halledilemedi. Geçici olarak bazı önlemler alınsa da koskocaTrabzon Büyük Şehir Belediyesi bu işi çok rahat çözmesi gerekirdi
Vatandaş 2 yıl önce
Şimdi bir soru soralım vatandaş su faturasını zamanında yatırmayınca faiz işletiliyor mu ? Evet. Peki TİSKİ veremediği hizmet için faturadan azaltma yapıyor mu hayır. O zaman nasıl fatura zamanında ödenmediğinde üstüne faiz biniyorsa vatandaş sorumluluğunu yerine getirmedi diye. o zaman elektrik kesintisinde ve su kesintisinde sunulmayan hizmet içinde vatandaşa indirim yapılmalı.
Murat 2 yıl önce
90larda su kuyrugi cop kuyrugu vardi nakorler diyen arkadaslari piste alalim dij gujlerin isidir
Ahmet T. 2 yıl önce
Akçaköylüyüm 1 haftada ya 2 gün ya 3 gün su akıyor sanki Afrikanın Masaimara bölgesinde yaşıyoruz , ayıptır oy istemeye geldilermi ne şahane yalanlar söylüyorlar .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@