7m


7m

hyundai

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

İl Müdürü Öztürk ve gazeteciler, bunu tartıştı: "Trabzon nasıl spor kenti olacak?"

Trabzon 14.08.2017, 10:26
Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, hem tesis sayısı, hem de bireysel ve takım başarıları yönüyle ‘spor kenti’ olarak adlandırılan Trabzon'un bu unvanı daha yukarılara taşıması gerektiğini söyledi, bunun için şehrin bütün dinamiklerinin elini taşın altına koyması gerektiğine dikkat çekti. “Herkes birbirinden bekliyor ama harekete geçmiyor. Böyle olmaz, bu bir takım oyunudur” diyen Öztürk, Trabzon’da her ilçede bir spor etkinliğinin düzenlenerek tarihleri sabit bir spor takvimi oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

HERKES PROJELER HAZIRLAMALI

TSYD Trabzon Şubesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonu ile Düzköy’deki Doğu Karadeniz Gençlik kampında gazeteciler ve aileleriyle 2 günlük kamp yapan İl Müdürü Öztürk, Trabzon'un spordaki başarı çıtasının yükselmesinde tüm dinamiklerinin harekete geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Birdal Öztürk, "Bu iş sadece bizim, basının veya kulüplerin çabasıyla olmaz, belediyelerden milli eğitime, muhtarlıklardan herkes insanları spora teşvik etmek için projeler hazırlamalı, yardımcı olmalı” diye konuştu.

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

TRABZON SPOR KENTİ DEĞİL!

Bir basın mensubunun, "Trabzon bir spor kenti nasıl olur?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi. “Trabzon spor şehri diyoruz ama bence yanlış. Spor şehri içinde farklı festivaller olan bir olgudur.  Trabzon'da bir kaç tane sportif faaliyeti yapılıyor. Ama bir tane organizasyon yok. Trabzonspor ve profesyonel takımların oyunları haricinde hiç bir festival yok. Biz spor şehrini, Trabzonspor müsabakasıyla kısıtlarsak olmaz. Sosyal etkinliklerin arttırılması lazım. Mesela Akyazı stadyumu 3 ay öyle duracak mı? Orada organizasyon yapmamız lazım.”

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

TRABZON'A SPOR TAKVİMİ ŞART...

Gazetecilerin, Trabzon'un bütün ilçelerini kapsayan ‘spor takvimi’ olması gerektiği yönündeki önerisi üzerine İl Müdürü Öztürk, “Bu çok önemli. Her ilçede, tarihleri belli, sabit bir organizasyon olmalı. Herkes ocak ayında hangi ilçede ne var, ekimde nerede etkinlik olacak, bu takvimden takip etmeli. Bunu ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklarıyla başarabiliriz” dedi. Trabzon’da 13 bin sporcu olduğunu hatırlatan Öztürk, bu sayının çok az olduğuna dikkat çekti. Birdal Öztürk, Trabzon’da sokak basketbolunu yaygınlaştıracaklarının altını çizdi.

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

SPOR TESİSLERİ UZAK DEĞİL

Spor tesislerinin yeterince kullanılmaması konusuna değinen İl Müdürü Birdal Öztürk şöyle devam etti: "Bu tesisleri kullanan çok sayıda insan var, ama nüfusa oranlarsak, ‘boş’ diyoruz. Tesislerin uzaklığından şikayet ediliyor ama bu yurt dışında da böyledir. Spor tesisleri şehrin dört tarafına yayılır ve insanlar gider.  Bunun kolaylaşması için insanların fedakarlığı ve yerel yönetimlerin yatırımları çok önemli. Trabzon'da 80'e yakın tesis var. Nedense Ortahisar dışına çıkmak istenmiyor. Yerel yönetimler bu işin içine ivedilikle çekilmesi gerekiyor.”

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart

Trabzon’a ‘spor takvimi’ şart


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@