Trabzon’a gelenlere 14 gün uyarısı

Şehir dışından Trabzon’a geleceklere 14 gün kuralı uyarısı.

Trabzon 28.03.2020, 18:38 28.03.2020, 18:59
Trabzon’a gelenlere 14 gün uyarısı

Haber61 – Haber Servisi –Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de amansız bir şekilde sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün gece saatlerinde yeni tedbirler açıklanmış ve insanların şehirlerarası seyahatlerine sınırlama getirilmişti. 

Bu tedbir Trabzon’da uygulanmaya başlanırken Seyahat İzin Kurulu hizmet veremeye başladı. Bunun yanında Trabzon şehir girişlerine ekipler yerleştirilerek şehre giriş yapan bütün araçlar tek tek durdurularak koronavirüs kapsamında sağlık kontrolleri yapılıyor.

14 GÜN UYARISI

Trabzon’a giren bütün araçlar kontrol edilirken vatandaşlara da uyarılarda bulunuluyor. Ekipler tek tek bütün vatandaşlara evlerine gittiklerinde 14 gün dışarıya çıkmamaları ve kendilerini izole etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Yorumlar (2)
Şevket 11 ay önce
Söylenen yüzlerce uyarıya milletin uymaması neden yetkililerin hatası olur? Hep beraber milletiz. Bu her konuda böyledir. Trafik kurallarında, çevre kurallarında... Hep yönetici, hep yönetici... Biraz da kendine bak...
Güney Kuzeyli 11 ay önce
Ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Uygulama aynen böyle. Geç olsun da güç olmasın derler ancak, bu saatten sonra herşey çok daha güç olacak. Yetkililerin hatasını yine millet çekecek, maalesef.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@