Trabzon ziyaretinde eleştriler yapan Beylikdüzü Belediye Başkanına AK Parti'den cevap: Haddini aştı!

Trabzon ziyareti sırasında eleştirilerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'a AK Parti'den cevap geldi.

Trabzon 25.10.2020, 15:05 25.10.2020, 15:23
Trabzon ziyaretinde eleştriler yapan Beylikdüzü Belediye Başkanına AK Parti'den cevap: Haddini aştı!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi Trabzon'a yaptığı ziyarette AK Parti belediyeleri ile ilgili eleştiriler dile getiren CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'a cevap verdi. 

CHP Beylikdüzü belediye başkanı Murat Çalık'ın haddini aşarak AK Parti'nin Trabzon'da gerçekleştirdiği belediyecilik hizmetlerine  dil uzattığını belirten Revi " Hemşehrimiz Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık baba ocağına ziyarete gelmiş. Doğal hakkıdır, hoş gelmiş. Gelmiş gelmesine ama İstanbul’un bir ilçe belediye başkanı olarak kendince Trabzon’un sorunlarına çözüm önerileri getirip üzerine düşenleri yapmaya hazır olduğunu ifade etmiş."dedi. 

CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık'a dur demesi gerektiğinin altını çizen Revi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Yanında duran sayın CHP İl başkanı ve parti yöneticileri: Dur kardeşim bu kadar ileri gitme, çok çok da bir ilçe belediye başkanısın, git bu dediklerini önce başkanı olduğun belediyede uygula ve haddini aşıp, Trabzonluluğunu kullanarak burada ahkam kesme. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bile senin yaptığın gibi yapmadı, diyememiş. E o zaman, CHP İl başkanı ve yöneticilerinin yapması gereken uyarıyı biz yapalım: Sayın Başkan, bir daha memleketine gelirken AK Parti iktidarları öncesi Trabzon merkezi hükümetten ve yerel yönetimlerden ne kadar hizmet almış AK Parti iktidarından sonra Trabzon’a hem belediyecilik hem de merkezi hükümet yatırımları olarak neler yapılmış, dersine çalışarak gel. Trabzon’un sorunları nelerdir ve neler yapılması gerektiği hususunda hem ilçe belediye başkanımız hem Büyükşehir Belediye başkanımız hem vekillerimiz ve hem de bakanlarımız bu konuda ciddi bir mesai harcamaktadırlar." 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık'ın böyle basit manevralarla gündeme gelmeye çalıştığını ifade eden Revi "Elinde bir ilçe belediye imkanları ile sizin Trabzon’a verebilecek olduğunuz herhangi bir imkan yoktur. Lütfen mesainizi ve zihninizi, size oy veren ve sizden hizmet bekleyen Beylikdüzü’ne harcayın. Trabzon’da yapılan hizmetleri ve yatırımları sizin tahayyül etmeniz bile mümkün değildir. Hemşehrimiz olarak sizi yine memleketimize bekleriz. Yine gelin baba ocağına, çayınızı için, memleketimizin temiz havasını soluyup dinlenin ve gidin dingin bir vaziyette sorumluluk aldığınız Beylikdüzü’ne hizmet edin. Size yakışan da budur." şeklinde konuştu.

Yorumlar (14)
yorumcu 1 ay önce
Haydar bey birinin trabzonun sorunlarina cozum onerileri getirmesinden neden bu derece rahatsiz olmus anlamiyorum.Elestiriye bu kadar tahammulsuz olunmaz.Beylikduzu belediye baskaninin gundeme gelme ihtiyaci oldugunu sanmiyorum ama ilgili ilgisiz her konuda konusan haydar bey'in gundemde kalma ve kendini gosterme cabasi oldugunu zannediyorum.
murat aydın 1 ay önce
sayın baskanimiz gitsin sahile baksın ilce belediye başkanını sonra tabiki elestirsin trabzonu rezil ettiniz
Tanju 1 ay önce
Çok çok milletvekili olan bir kişinin, Trabzon'dan İstanbul'a yani görev ve sorumluluk alanın dışına, üstelik de doğru da olmayan bilgiler ile çamur atma çabasına da bir iki kelime etmiş olsaydınız eğer, inandırıcılığınızı korumuş olup bugün bu ifadelere maruz kalmazdınız Sn.Revi.
ESER 1 ay önce
Refah partisi devamında AKP ne yazıkki Trabzon için, Samsun'da buldukları gibi Yusuf Ziya Yılmaz gibi vizyonu olan bir belediye başkanı bulamadılar. Bundan 25 sene önce şehircilik olarak Trabzon, Samsun'un kaç kat önündeyken, şimdiki Trabzon, Samsun'un ilçesi gibi duruyor. Demekki sadece kaynak ayarlamakla olmuyor bu işler. Şehrim için üzülüyorum.
Ercan 1 ay önce
Vizyon önemli de şehir buna ne kadar hazır ona sa bakmak lazım Trabzon öyle her şeye hazır değildir. Köşebaşları tutulmuştur ve her müdahaleye izin vermez. Trabzon’da yöneticilik çoooooookkk zor.
antikus 1 ay önce
iki chp,linin konusmasina digeri neden meydonoz olmus?? adam elestirisini ve önerisini yapmis ister begenirsin ciddiye alirsin begenmez ilgilenmezsin akabeliler kendilerini ne saniyor?? din,mi? ilahi bir makammi? elestirilemesin? bence siaradan bir parti baska degil.
BenDeniz 1 ay önce
Bence gereksiz tepki...akp liler eleştirecek ama onları hiç kimse eleştirmeyecek.
Beylikdüzü’nde nasıl bir plan proje çalışma var Haydar Revinin gelip görmesini isterim tam Avrupai bir ilçe nüfus olarak da Trabzon’dan kadar belkide daha kalabalık! Bir yaşam vadisi var her şeye değer! Tabi Mehmet Murat Çalık da dua etsin ibb başkanı Ekrem Başkana şu anda müthiş bir öncelik veriyor Beylikdüzü’ne alt yapı kapalı halk pazarı asfalt park bahçe düzenlemeleri hepsi aynı anda yapılıyor eee kimin sayesinde İmamoğlu sayesinde!
ismail 1 ay önce
Sayın revi partinizin adamı sayın Mazhar yıldırımdan br hafta once Trabzon'a ilk 60 şehre giremez köy dedi hadi sıkıysa ona bişey diyin yalan konuşana diyin diyemezsin.
Deli 1 ay önce
Chp Belediyecilikten anlamaz...ıspatı
Atay Aktuğ.....o dönemki sahilleri bana sorun...Amaniinnnnn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@