7m


7m

hyundai

Trabzon zamda da lider! Fiyatların en fazla arttığı bölge

TÜİK verilerine göre yıllık bazda fiyatların en fazla arttığı bölge Trabzon'un da içinde yer aldığı TR90 bölgesi oldu.

Trabzon 03.02.2022, 11:57 03.02.2022, 20:59
Trabzon zamda da lider! Fiyatların en fazla arttığı bölge

Türkiye'de, ocakta yıllık bazda fiyatların en fazla arttığı bölge, yüzde 55,87 ile "Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane" olarak belirlendi.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, ocakta İstatistiki Bölge Birim Sınıflaması (İBBS) 2'nci düzeyde bulunan 26 bölge içinde, aylık bazda en yüksek artış yüzde 12,76 ile "Balıkesir, Çanakkale" bölgesinde oldu.

12 aylık ortalamalara göre en yüksek artış yüzde 25,94 ile "Bursa, Eskişehir, Bilecik" bölgesinde gerçekleşti.

Yıllık bazda en yüksek artış yüzde 55,87 ile "Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane", bu bölgeyi yüzde 55,59 ile "Kastamonu, Çankırı, Sinop" ve yüzde 54,92 ile "Samsun, Tokat, Çorum, Amasya" bölgeleri izledi.

En düşük fiyat artışı ise yüzde 43,83 ile "İstanbul" bölgesinde hesaplandı.

Bölgeler itibarıyla aylık ve yıllık bazda fiyat artışları şöyle:


Yorumlar (5)
erkan yazıcı 4 ay önce
akp mitinglerindede trabzon da çok artış var
agasarli 4 ay önce
bravooo omurgali yorum,tebrikler.
Besikdüzlü 4 ay önce
10 yasindaki cocugu tekrar tribüne cikarip bu sefer market,manav,kasap,taksivciye,dolmuscuya,yufkaciya .,.,,.,.tekrar hakaret ettirin Trabzon fiyat endeksinde birden müthis ucuzluk görecektir,deneyin akp liler sonucu ucuzluk.
Macka61 4 ay önce
reis gelsin tekrar bir miting yapsin bu sefer hedef esnaf olsun,onlara vatan hainleri diye cocuklar koro halinde haykirsin hersey ucuzlar.
TS6161 4 ay önce
Allah Allah hemde Kemal beye torunu yasindaki cocuk hain diye bagirtilmisti,neden pahaliki,o zaman bir miting daha yapilsin bu sefer sebzeci ve meyvaci ile diger gida ürünlerine,elektrik,gaz ve akaryakita bu kadar zammi yapanlara bir baska cocuk cikartip BAGIRTSINLAR sorun biter,Trabzon halkida elleri patlayinciya kadar alkislasin bitiiiiiiiii.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@