7m


7m

hyundai

Trabzon yeni otogarı bekliyor

Trabzon'un yeni otogarı için çalışmalar sürüyor.

Trabzon 29.01.2022, 11:23
Trabzon yeni otogarı bekliyor

Trabzonlular tarafından uzun yıllardır yıkılması istenen ve yıllar içerisinde adeta kanayan yara haline gelen otogar, şehre yakışır bir görüntüye kavuşuyor. Göreve gelir gelmez hemşehrilerinin sesine kulak veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapımı devam eden yeni otogar projesi ile yakından ilgileniyor.  
 
Bakımsız görüntüsü ve yetersiz kapasitesi ile gerek Trabzonlu vatandaşlar gerekse de kara yolu ile şehre gelen turistler tarafından eleştirilerin odağında yer alan mevcut otogar, şehrin çözülemeyen sorunu haline gelmişti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, seçim sürecinde hemşehrilerinin en çok şikâyet ettiği konuların başında yer alan otogar konusunda göreve gelir gelmez harekete geçti. Gerçekleştirilen ortak akıl toplantılarının ardından hayata geçirilen yeni otogar projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeyle yakından ilgilenen Başkan Zorluoğlu, zaman zaman çalışmaları yerinde inceliyor.
 
OTOGAR İNŞAATI HIZLA YÜKSELİYOR
Otogar inşaatının hızla yükseldiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Şehirlerarası Otobüs Terminali, son yıllarda Trabzon’un adeta kanayan yarası haline gelmiş önemli bir sorundu. Mevcut otogar ihtiyacı karşılayamaz hale gelmekle birlikte, görüntü olarak da Trabzon’a yakışmıyor. Yeni otogar projemizde şu anda inşaatımızın radye temelleri atıldı. Mekanik binası tamamlandı. Ana binanın bodrum sığınakları ve 5 bin 500 metre temel imalatı yapıldı. Bunların yanı sıra dere kenarındaki güçlendirici ve önleyici istimlak perdelerinin yüzde 80’i tamamlandı. Çok kısa bir zamanda üst ana binalara başlanacak. Trabzon için çok önemli bir proje. İnşallah 2023 yılının mart ayında tamamlandığında modern, ihtiyacı karşılayacak ve şehrimize yakışır bir otogarı hayata geçireceğiz. Bu konuda hemşehrilerimiz de çalışmaların hızından memnuniyet duyduklarını belirterek yeni otogarı sabırsızlıkla beklediklerini dile getiriyorlar” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (2)
Sıradan Vatandaş 4 ay önce
Yine sıkıştık.
başkan 4 ay önce
misafirler modern otagarı görecekler görmesinede yanında sağında solunda o oto sanayi sitesi ile olmaz..hemen 1-2 km yukarıda hacımehmet denilen yere taşınacakmış sanayi işAllah öyledir..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@