7m

7m

hyundai

Trabzon yaylalarında kaçak yapı yıkımları sürüyor!

Trabzon'un Sisdağı Yaylası'ndaki kaçak yapılar yıkıldı.

Trabzon 29.11.2019, 13:42
Trabzon yaylalarında kaçak yapı yıkımları sürüyor!

Trabzon'da, çarpık yapılaşma nedeniyle neredeyse yer kalmayan ve doğal güzelliği yok olan Sisdağı Yaylası için harekete geçildi. Ekipler, mera alanına inşa edilen 10 kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi. 

Doğu Karadeniz yaylalarında inşa edilen kaçak yapıların yıkım işlemleri sürdürülüyor. Trabzon ile Giresun sınırında yer alan, çarpık yapılaşma nedeniyle neredeyse yer kalmayan ve doğal güzelliği yok olan, 2182 rakımlı Sisdağı Yaylası için harekete geçildi. Yaylaya çıkan ekipler, mera alanında kalan pazar yerinde 3, Eski Oba'da 2 ve Hanyanı mevkisinde 5 olmak üzere 10 kaçak yapıyı yıktı. Yıkım öncesi bölge sakinleri, evlerinde bulunan eşyalarını dışarı çıkardı. Yıkımlar nedeniyle yaylada güvenlik önlemleri alındı.

Evi yıkılan Ekrem Çakır, "Biz yayları çok seviyoruz. Buraya eşim bir ev yaptı, yıkıldı. Yapacağımız bir şey yok" dedi.Yaylada kaçak yapıların yıkımının sürdürüleceği belirtildi.


Yorumlar (4)
Ak 2 yıl önce
Adamsaniz uzungolü yikarsiniz
yakun 2 yıl önce
Dernekpazarı, Barma yaylasındaki kaçak villayı acaba ne zaman yıkacaklar? Bu uygulama vatandaşa zarar vermekten başka bir şey değil, zengin ve siyasi gücü olanlara kimse bir şey demiyor.
Vatandaş 2 yıl önce
Nasıl olduda bunlarda haçka yaylasındakiler gibi biz bu villaları tereyağı satarak yaptık demediler
Yaylacı 2 yıl önce
2017 den sonra yapmayın dedi devlet. Niçin kanunları hiçe sayıp karşı geliyoruz. Devletin basifliği bizi cesaretlendirdi. Adamın 40 yılda kazandığını hazineye bir bina yapıp satarak fazlasını kazanır olduk.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@