alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon ve Kahramanmaraş'tan ortak proje

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, en büyük caddelerini ortak tasarımlarla güzelleştirmeye hazırlanıyor.

Trabzon 04.07.2021, 15:49
Trabzon ve Kahramanmaraş'tan ortak proje

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon'da bulunan Kahramanmaraş Caddesi ve Kahramanmaraş'ta bulunan Trabzon Caddesi'nde gerçekleştirilecek projelerde ortak objelerin kullanılması kararı alındığı belirtildi.

İki Büyükşehir Belediyesinin yetkililerinin, yaptıkları tasarımları inceleyerek tüm çalışmalarda ortak benzerliklerin oluşması için adım attığı aktarılan açıklamada, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Öztürk, Yapı Kontrol Şube Müdürü Akın Zafer Dilberoğlu, ETÜD ve Projeler Şube Müdürü Ömer Çiçek ve Kontrol Abdulgaffar Dener'in, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş ile bir araya gelerek gerçekleştirilecek projeler hakkında istişarede bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon ve Kahramanmaraş'ın en büyük caddelerinin, yapılacak çalışmalar neticesinde benzer tasarımlara sahip olacağını kaydetti.

Zorluoğlu, Kahramanmaraş'ın tarihte çok önemli yere sahip bir şehir olmasının yanı sıra Trabzon'un da kardeş şehri olduğuna işaret ederek, "Kahramanmaraş ve Trabzon caddelerinin proje sonrası benzer özellikler taşıyacak olması, aynı zamanda örneğine az rastlanan bir çalışma olacak. Proje tamamlandığında iki kentin vatandaşlarının da memnuniyet duyacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.


Yorumlar (5)
Hakan 6 ay önce
Trabzon karadenuzin en cirkin yeri oldu. Tebrikler.çapsizliginizla her gecen yil daha geriye goturuyorsunuz sehri
Çağrı 6 ay önce
Katılıyorum Karadeniz in en geri kalmış şehirlerinden biridir Trabzon. Samsun ordu giresun geçti zaten yakında rize de geçer trabzon u
safa 6 ay önce
meydan parkı çevresi bana avrupa da bir şehri anımsatıyor
GÜRKAN 6 ay önce
Trabzon güzel şehir. Eksikler var. Tamamlanır. Trabzon'u küçümseyen insanlara aldırmayın. Onlar beyinleriyle değil sahip oldukları zihniyete göre konuşuyorlar. Uğraşan belediye daha iyi olsun diye uğraşıyor. Bunu bile siyasete alet ediyor bazı zihniyetler.
Akak61 6 ay önce
Proje çalışma obje falan bu sene biter mi bu iskence başkanım. Turist dedik is dedik gelmeye başladılar az biraz şehir merkezini kasabaya çevirdiniz. Memnuniyet sıfıra indi. Otelde kalan gece çalışma gürültüden Gündüz çamurdan toz topraktan şikayetçi herkes

Gelişmelerden Haberdar Olun

@