7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon ve çevresine kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trabzon ve çevre illerde kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Trabzon 17.07.2022, 12:23 17.07.2022, 14:18
Trabzon ve çevresine kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop, Sivas, Tokat ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Samsun’un doğu kesimleri, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TRABZON VALİLİĞİNDEN YAĞIŞ UYARISI

Doğu Karadeniz Kıyılarında Beklenen Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; bu gece ilk saatlerden itibaren Giresun'da, öğleden sonra Trabzon ve Rize'nin kıyı kesimlerinde beklenen sağanak yağışların kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun'un doğusu, Trabzon'un doğusu ve Rize'nin kıyılarında çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Valilik uyardı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@