banner556

>

Trabzon Valisi koronavirüs vakalarındaki son durumu açıkladı

Trabzon Valisi Ustaoğlu, “Korona virüs ile ilgili endişe verici rakamlara ulaşmıştık, şu anda yükselişi durdurduk” dedi.

Trabzon 11.01.2021, 17:37 11.01.2021, 17:58
Trabzon Valisi koronavirüs vakalarındaki son durumu açıkladı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Korona virüs ile ilgili, bir süre önce şehirde endişe verici rakamlara ulaşılmasının ardından süreci takip ederek şu anda yükselişi durdurduklarını belirterek "Şuanda yatay seviyede. Bunu daha da aşağılara düşürmek için hep birlikte kurallara uymalıyız" dedi.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayasıyla Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Vali Ustaoğlu ve Başsavcı Tuncel’i, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük ve gazeteciler karşıladı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 10 Ocak’ın aynı zamanda İdareciler Günü olduğuna da dikkat çekerek “İkisini de aynı gün olması daha da anlamlı. Bu vesileyle yönetim anlayışımızın en önemli parçası olan bu anlamlı günümüzü tebrik ediyoruz. Sizler de aynı bizler gibi 24 esasına dayalı, mesai menfu gözetmeksizin çalışıyorsunuz” diye konuştu.

Korona virüs süreci ile ilgili de konuşan Vali Ustaoğlu, şehirde vaka yükselişini şuanda durdurduklarına işaret ederek, “Korona virüs ile ilgili, endişe verici rakamlara ulaşmıştık, Sağlık Bakanımız sağ olsun her gün aradı, takip ettik ve şu anda yükselişi durdurduk, yatay bir seviyede. Bunu daha da aşağılara düşürmek için hep birlikte kurallara uymalıyız. Maske, mesafe, temizlik kurallarına özen gösterirsek biraz daha dişimizi sıkarsak 1 aya aşılama da başlar. Aşı miktarında bir sıkıntı olacağını tahmin etmiyoruz. Hep birlikte bu hastalıktan kurtulacağız. Bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz, halkımıza da duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

Trabzon Valisi koronavirüs vakalarındaki son durumu açıkladı

Yorumlar (2)
Avrasya Üniversitesi Mağduru 2 hafta önce
Avrasya Üniversitesi binlerce öğrenciyi yüz yüze sınava çağırıyor merak etmeyin bir şey yapmadığınız sürece yakında vakalar geri döner sayın vali..
Cemil 2 hafta önce
Sn valim insanların ev ziyaretleri ni yasaklıyor yetkili ler. Çok doğru. Siz Ziyaret desiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@