Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu: Hepimiz eşitiz

Vali Ustaoğlu, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinliğine Katıldı

Trabzon 22.03.2019, 17:21
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu: Hepimiz eşitiz

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Sürmene Muratlı Özel Eğitim Anaokulunda düzenlenen etkinliğe Vali İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu'nun yanı sıra Sürmene Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, eski bakan Faruk Özak, hayırsever iş adamı Can Çobanoğlu, öğrenciler ve veliler katıldı.

Buradaki konuşmasında Vali Ustaoğlu, "Toplumda çeşitli farklılıklarımız bulunmaktadır. Kimimizin kromozomu diğerlerinden bir fazla olsa da hepimiz eşitiz. Down sendromlu çocuklarımız ve tüm engelli vatandaşlarımızın hayatlarını en iyi şekilde devam ettirmeleri ve topluma kazandırılmaları bizlerin asli görevidir. Tüm özel gereksinime sahip vatandaşlarımıza hayatlarında yardımcı olmak ve onlara daha yaşanılabilir bir ortam oluşturmak bizlere mutluluk vermektedir. Bu kapsamda son yıllarda devletimizin önemli çalışmaları bulunmaktadır. Bizler de üzerimize düşen ne görev varsa el birliğiyle yapmaya devam edeceğiz. Böyle anlamlı bir etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinlik Muratlı Özel Eğitim Anaokulu öğrencilerinin gösteriyle sona erdi.

Ardından Vali Ustaoğlu ve eşi sınıfları gezerek öğrencilerle vakit geçirdiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@