banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon Valiliği’nden açıklama! İşte kısıtlama kararları

Trabzon Valiliği Trabzon’un da aralarında bulunduğu 24 ili kapsayan kısıtlama ile ilgili açıklama yaptı.

Trabzon 05.05.2020, 00:17
Trabzon Valiliği’nden açıklama! İşte kısıtlama kararları

Haber61 - Haber Servisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme kararlarında 7 ile giriş çıkış ysakları kaldırıldı. Yasak kaldırılmayan 24 ilden biri olan Trabzon’da Valilikten açıklama geldi.

Trabzon Valiliği2nden açıklanan kısıtlama kararları şu şekilde;

Koronavirüs salgını ile ilgili olarak ülkemizdeki gelişmeler, Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda 04.05.2020 Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değerlendirilerek aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1- İlimiz Trabzon'un da aralarında bulunduğu 24 ilin sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 15 günlük süreyle; 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00'ten 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 24.00'e kadar geçici olarak durdurulmuştur.

2- Bu illerimizde yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esastır.

3- Şehir giriş/çıkış kısıtlamasına yönelik önceki genelgeler ile belirlenen usul, esas ve istisnalar, bu genelge ile getirilen kısıtlama dönemi için de geçerli olacaktır.

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince idarî para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesi kapsamında gerekli adlî işlemler başlatılacaktır.

Yorumlar (9)
Vatandaş 6 ay önce
Valilikten ricam amatör kıyıdan olta yasağının kaldırılması şuan en az risklı olan kıyıdan balık tutmak. Patladık evde durmaktan eşime sarmaya başladım valla????
Trabzon 6 ay önce
Hiffiz umimi kurulu bilmem ne daha ne oldugunu bile diyemiyorum sayin valilik sehir disirindan çay ıni findigini millet toplamaya gelemiyor nedirki yerlesim yeri trabzon olmasina ragmen bile giris yapamiyorlar izin vermiyor valilik bu cay hasadini nasil yapacak bu millet gürcüde gelmiyor bu sene bu milletin cayini kim toplayacak cok merak ediyorum NoT. Çay busene dalinda Kaldi umarim aciklayicidir
İsimsiz 6 ay önce
Valla kesin
fahri aydın 6 ay önce
kararlara uymak boynumuzun borcu lakin yaşlılar evde gerçekten bunaldılar ,eğer köyüne veya şehir dışına çıkmak isteyen olursa teste tabi tutulup bi kolaylık düşünülürse onlar için iyi olur
bordo mavi 6 ay önce
yılan hikayesine dönen maske ve sonuç para ile alacağız cok ilginç ya beyin diyor sorgula neden avrupaya bedava veriyoruz da bizim vatandaşımız 1 kurs dahi olsa parayla alacak aylar oldu basvuru yaptım valla billa maske falan gelmedi bana. para ile aldım bedava olacak dendi bekledik gelmedi yine para ile alacam güldüm kendi halime
Vatandaş 6 ay önce
Burasının türkiye oldugunu unutuyorsun galiba
Bayram harbutoğlu 6 ay önce
Sayın valim bizim cay sorunumuz ne olcak çocuklarımız ist bulda kaldı böyle devam ederse cay yi kimseler depolayamaz cay kalır dalına bu işe bi kolaylık düşünmenizi sayılarım la arz ederim
Yabanci 6 ay önce
He he anladık
Duru 6 ay önce
Bedava 3kisi 15 tane maske aldım ben eczaneden alamayanlar nasıl becerip alamiyolar hale daha anlamiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@