Trabzon Valiliği önünde Uzungöl eylemi! Belediye Başkanına ağır suçlamalar!

Uzungöllü vatandaşlar Trabzon Valiliği önünde eylem yaptı.

Trabzon 26.12.2019, 12:54 26.12.2019, 16:17

Haber61 Haber Servisi

Karadeniz'in gözde turizm merkezlerinden Trabzon'daki Uzungöl'de, imar barışına aykırı 112 kaçak yapıdan 95'i için yıkım, 17'si için de tıraşlanması yönünde karar alınmış, ekiplerde bu yapılarla ilgili alınan karar uygulanmaya başlanmıştı.

Uzungöl’deki yıkımlar nedeniyle mağdur olduğunu belirten vatandaşlar bugün öğle saatlerinde Trabzon Valiliği önünde toplanıp basın açıklaması yaptılar.

Toplanan kalabalık adına konuşan Hasan Düzgün, kanunlara saygılı olduklarını belirtip, imar plan notlarına aykırı olan binaların yıkımına karşı olmadıklarını, izinli binaların da yıkıldığını söyleyerek, Çaykara belediye Başkanı Hanefi Tok’u ağır bir dille suçladı.

Düzgün “Şimdi o bina yıkılırken, Suriye’den vatanını satarak kaçan adamlara her türlü imkan var ama Uzungöl’de evi yıkılan adama hali sorulmadı. Asıl mevzu bu. Biz buraya resim çektirmeye gelmedik. Bizden duyduklarınızı lütfen gerekli yerlere iletin.” Dedi.

Belediye Başkanı Hanefi Tok hakkında da konuşan Düzgün “Bunların tek sorumlusu Uzungöl’ün eski başkanı. 38 yıl ceza aldı kaçak yapılara izin verdi diye. Mevcut belediye başkanı 118 tane devletin kaçak dediği binaya izin vermiş, kendi iş yerinden malzeme satmış. Varsa yürekleri beni mahkemeye versinler.” dedi

Hasan Düzgün’ün konuşmasının satır başları şu şekilde :

Beton bina yapmayın dediler, yüksek kat yapmayın dediler. Mevcut plan notlarına göre yıkılması normaldir. 6 kat varsa 4 katı yıkılsın. 6 kata izin veren ona malzeme satan Çaykara belediye başkanıdır.

Sayın bakanım bu kişi görev suçu işlemiştir. Bundan son o belediye başkanı Uzungöl’e gelemez. Uzungöl’ün plan notlarının dışında yıkılan bütün binalara asla itiraz etmiyoruz. Devletin kurumlarının tamamı bu bölgeyle ilgili bütün kurumlar ihmal davrandılar. Sizinle kavga etmek istemiyoruz. Ama gelin gereğini yapın. Ama Çaykara ilçe başkanı ve ilçe başkanı derhal istifa etmelidir.

Biz imar plan notlarına aykırı yapılan bütün yapıların yıkılmasına bu halk karşı çıkmayacaktır. Ama arkadaşlar tamamı ahşap yapılmış bir binayı bile yıkmakla ne yapmak istiyorsunuz. Bu millet nerede yaşayacak. Biz kanunlara hiçbir zaman karşı gelmeyeceğiz ama bunun müsebbiplerini kimse unutmayacak.

Belediye başkanı ilçe başkanı encümeni hiçbiri yok. Hepsi kaçmış. Neden kaçıyorsun. Bağıran vatandaşa hatasını söyleriz. Biz bunun için buradayız.

İçişleri bakanı, murat kuruma sesleniyorum. Sizin gönderdiğiniz adamlar görevini yapmıyorlar. Masa başında oturup yanlış binaları yıktırıyorlar.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
Muhammet 2 yıl önce
Kaçak yapıların hepsi yıkılsın halk olarak devletin yanindayiz. Burası muz cumhuriyeti değil siz para kazanacaksınız diye uzungöl mahfedemezsiniz
yorumcu 2 yıl önce
Yikilsin yikilsin tabi kardes ama, O binalar yapilirken harcanan emek ve malzeme hep milli servettir. Birileri insaat ranti saglayacak diye Bu yapilara daha yapilirken engel olunabilecekken seyirci kalinmistir. Simdi yine olan vatandasin cebindeki paraya olmusmudur olmamismidir? Ben cumhurbaskaninin Yasal olmayan bir bina icin soyledigi gundem olmus sozleri hatirlatayim "Sahibiyle konuştum. Tıraşlayın dedim. Ama hiçbir şey yapmadılar. O yüzden çok kırıldım, 5 yıldır konuşmuyorum" demisti. Yani garibansan evini basinada yikarlar. gucluysen paranda varsa ancak kuserler.
yakun 2 yıl önce
Adamlar saraylarda yaşasın diye oy verirsen senin de ahşap evini kafana yıkarlar. Akıllı ol, akıllı olun
Tahsin 2 yıl önce
Kaçak yapıyı bilerek yapınca ses yok, yıkılınca ses çok, devletimizin verdiği karar doğru bir karar, sayın belediye başkanını da suçlamanıza gerek yok, önce aynaya bakın
Metin 2 yıl önce
U kafayla devam edin o saray da siz de sokakta yaşarsınız
yakun 2 yıl önce
Sayın Düzgün, bu açıklamaları yapmak yerine oy verirken düşünse idiniz daha iyi olmaz mıydı?
Mehmet 2 yıl önce
@Yakun Kendisi zaten geçmişte mevcut belediye başkanına rakip olarak seçime girmiş biri. Yani mevcut belediye başkanına oy vermedi. Dedikleri de sonuna kadar doğru.
Aaa 2 yıl önce
Kendisi CHP’den Başkan adayıydı nasıl oy versin
Uzungöl 2 yıl önce
Reisimizin aleyhinde konuşmayın vatan hainleri RE RE RE Ra Ra Ra yaşasın Erdoğan
osman 2 yıl önce
gayet isabetli konuşuyor uzungöl konusunda duyarlı olanlar neden egedeki koylarda aynı hassasiyeti göstermezler kaldıkı sözcü olarak gurup adına konuşan şahış gayet imar iznine uygun olmayanı yıkalım diyor ve çaykara belediye başkanı ve ak parti içe başkanını suççluyor iddialar vahim
hasan duran 2 yıl önce
Yşasın ak pati... eylem yabıb bartimize zarir vermıyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@