7m


7m

hyundai

Trabzon Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması

Trabzon Valiliği açıklama yayınladı

Trabzon 12.05.2020, 15:23 12.05.2020, 15:55
Trabzon Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması

Trabzon Valiliği, sokağa çıkma yasağından Trabzon'un muaf tutulduğu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İlimizde 16-17 Mayıs 2020 (hafta sonu) ile 18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır. Ancak 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik kısıtlamalar ( izinli saatler hariç) devam etmektedir.

Bununla birlikte , ilimizde koronavirüs salgınıyla mücadelede elde edilen iyi neticelerin artarak devamı ve salgından tamamen kurtulabilmemiz adına, lütfen zorunlu haller dışında sokağa çıkmamaya , çıkılması durumunda mutlakamaske kullanmaya , sosyal mesafe kurallarına ve alınan diğer tedbirlere uymaya özen gösterelim.

81 ilimizde halen kısıtlamaya tabi olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız duyurulan gün ve saatler arasında, gerekli tedbir ve kurallara riayet ederek sokağa çıkabilecektir.


Yorumlar (4)
Alper 2 yıl önce
Ben bu açıklamaya göre istediğimi yaparım sen bana evde kal diyemezsin yasak felan yok eğer evde kal diyorsan sokağa cikma kararı uygulayacak sin sayın valim ister evde takılırım ister dışarda gezerim yasağa uyuyorum ve bu milleti sen evde tutamazsın yasak olmadığı sürece yanlış yaptın yasağı kaldirmayacaktin
Alper 2 yıl önce
Yanlış karar bu millet ti evde tutamazsiniz havalar gunesli havalar sıcak bu halk evde kalmaz sizin dem bizle madem evde kalın diyorsunuz ozaman sokağa cimayasagi devam etmesi lazim karar tekrardan gözden geçirilmesi lazim
Alaattin 2 yıl önce
Yanlış karar.. haftasonu çıkma yasağı gelmeli
Yavuz 2 yıl önce
Onca insan bu kadar zaman evde kaldı şimdi tam iyileşme arifesinde herkesi sokağa dökmek ne demek bu kötü kararın sonunu istifa etmeniz bile fayda etmez sayın vali.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@