banner556

Trabzon Valiliği koronavirüs dolandırılarına karşı uyardı

Trabzon Valiliği’nden kritik “Aşı randevu oluşturma”uyarısı: İtibar etmeyin!

Trabzon 07.12.2020, 20:08
Trabzon Valiliği koronavirüs dolandırılarına karşı uyardı

Trabzon Valiliği koronavirüs aşısı uygulaması taktiği ile vatandaşı dolandırmaya çalışanlara karşı uyardı.

Türkiye’de etkili olan koronavirüs pandemisi için aşı beklenirken, dolandırıcılar bu durumu fırsata çevirmeye başladı. “Aşı randevusu oluşturma” bahanesi ile vatandaşların bilgilerini alan dolandırıcılar vatandaşları mağdur etmeye başladı.

Bu konuda Trabzon Valiliği’nden de uyarı geldi. Sağlık Bakanlığı’nın paylaşımını paylaşan Valilik, vatandaşların bu kişilere itibar etmemelerini istedi.

İşte o açıklama:

Covid-19 uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz.

Sizi arayıp “Sağlık Bakanlığından arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım” diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek “Aşı randevu oluşturma” konulu mesajlara cevap vermeyin.

Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız.

Covid-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@