7m


7m

hyundai

Trabzon Üniversitesi'nin taşınması iddialarında son perde!

Başkan Zorluoğlu Trabzon Üniversitesinin taşınacağı iddialarına cevap verdi.

Trabzon 08.06.2021, 15:50
Trabzon Üniversitesi'nin taşınması iddialarında son perde!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Üniversitesi’nin taşınacağı iddiaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ’NİN MERKEZİ AKÇAABAT’TIR

Zorluoğlu, “Trabzon Üniversitesi’nin merkezinin Akçaabat olduğu yazıyor zaten. Trabzon Üniversite’sinin Akçaabat’tan alınması gibi bir çalışma yok. Burada yapılan çalışma üniversiteyi nasıl büyütebiliriz, yeni kampüsler nasıl oluşturabiliriz çalışması var. Bu yanlış anlaşılmanın nedeni şu? AK yazının yukarısında bir alan var. İpekyolu Üniversitesi kurulması gündemde bir alan var. Bu alanın kullanılarak Trabzon Üniversitesi’nin buraya taşınması mümkün değil. Ben burayı gördüm. Ama isterse Trabzon Üniversitesi buraya taşınabilir. Akçaabatlı hemşerilerimi anlıyorum ama dedikodular dikkate alınmamalı. Trabzon Üniversitesi’nin merkezi Akçaabat’tır. Daha da büyüyecektir. Biz daha da büyümesi için alanlar oluşturmak itiyoruz. Burası Beşikdüzü olur, Vakfıkebir olur Şalpazarı olur. Ama Akçaabat’tan alınması mümkün değildir” dedi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise konu ile ilgili olarak “Biz Trabzon Üniversitesi’nin merkezinin Akçaabat’ta olmasını ve batıya doğru büyümesini istiyoruz. Gerekirse ücretsiz arsa tahsis edelim” ifadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi - 
 


Yorumlar (6)
Fırtına Kuşu 1 yıl önce
Beşikdüzü, yüksekokul alanı ve yanındaki fen lisenin alanı ile birlikte bir ortalama üniversite kampüs alanı sağlayabiliyor. Ayrıca yüksekokul karşısında halen yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli olmak üzere bu yıl tamamlanacak 500 yataklı yani toplamda yaklaşık 800 yataklı 2 yurt var. Geliniz ve değerlendiriniz.
Bulent 1 yıl önce
Trabzon universitesi bulmus böyle bir arsa
Daha ne istiyor
Rant isine mi girecek ılımlı üretecek
Merkez zaten sögutlu
Akyazi çok ideal zaten akcaabat sayılır
Şehirden .hava alanından uzaklaşmaya gerek yok öğrenci ızmirde n
İstanbuldan gelecek cazip olması lazım kampüsün
Saygilar
mehmet Çetin 1 yıl önce
Üniversitemize merkez kampüsüne dokunmayın, Söğütlü kampüsü merkez olarak her anlamda yeterli ve değerli. Yanlış Rektör ve yönetim anlayışıyla yerimizde sayıyoruz, bir darbede siz vurmayın.
Selim Gedikli 1 yıl önce
Akçaabatlılar olarak Üniversitede yabancı gibiyiz. Önce buna bir çözüm bulunmalı.
yakun 1 yıl önce
Üniversitenin nerede kurulacağını belediye başkanlarına kim sordu da bu açıklamaları yapıyorlar? Üniversitenin kurulacağı yere ne zamandan beri belediye başkanları karar veriyor.
Yomra 1 yıl önce
Beğenmeyenler Madagaskarlı mı? fen lisesi ile yüksekokul alanı tek başına üniversite, gelin ve görün. Yalnız bilgisayar laboratuvarlarının yenilenmesi gerekli. altyapı zayıf. >

Gelişmelerden Haberdar Olun

@