Trabzon Üniversitesi geliyor: Başbakan Yıldırım imzaladı

13 yeni üniversite ve 2 vakıf üniversitesi kuruluyor. Aralarında Trabzon Üniversitesi var.

Trabzon 20.04.2018, 11:04 20.04.2018, 14:30
Trabzon Üniversitesi geliyor: Başbakan Yıldırım imzaladı

Yüksek Öğretim Kurulu değişiklik tasarısı TBMM'ye geldi. 


Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla TBMM'ye geldi. 

Tasarıyla, Gaziantep Bilim ve Teknoloji, Konya, Kütahya Sağlık, Malatya Turgut Özal, İstanbul İbni Sina, Ankara Hacı Bayram Veli, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Samsun, Sivas Bilim ve Teknoloji, Tarsus, Trabzon, Kayseri ve Kahramanmaraş İstiklal Üniversiteleri adlarıyla 13 yeni üniversite kuruluyor. Bu üniversitelere yönelik kadrolar ihdas ediliyor. 

İzmir Tınaztepe ve İstanbul Tuna Üniversiteleri adıyla iki vakıf üniversitesi kuruluyor. 

Bazı üniversitelerin isimleri değiştiriliyor. 
Yorumlar (18)
Ismail 3 yıl önce
Ya 500 bin atamamış öğretmen milyonlarca işsiz lisans mevzunu var bunlara care bulduzda yeni üniversitesi aciyorsunuz 24 haziranda hesap.
Serkan 3 yıl önce
iki binayı yan yana getiri bir tabela çakınca üniversite açtıklarını sanıyorlar amaç oy devşirmek ya da mevcut oyu konsolide etmek sonra da vay efendim bu kadar mezuna nasıl iş bulacağız diyor başbakan onu okulları arttırırken düşünecektiniz binali bey
HK 3 yıl önce
Bu habere oldukça çok sevindim. KTÜ'nün bölünmesi gerekiyor. KTÜ ivme kaybediyor. KTÜ'yü omuzlayan sürükleyen sadece ve sadece İnşaat-Mimarlık, Makina-Elektrik ve Yer Bilimleri Fakülteleridir. İnşaat ve Makina Türkiye'de 3. sırada iken diğer branşlar listeye bile girememiştir. KTÜ'nün özüne dönmesi lazım. İTÜ gibi YTÜ gibi olması lazım. Trabzon Üniversitesi'de kendini sosyal branşlarda geliştirsin kafi. Eski KTÜ'yü geri istiyoruz. Mühendis rektöre ihtiyaç var. Mühendislik Fakültesi bölünmeli. Kurulduğu yıllardaki gibi özelleşmiş Fakültelere ihtiyaç var.
davut 3 yıl önce
Çok doğru bir adım. Fatih Eğitim Fakültesi dincilerin yuvası olmuş bir yer, KTÜ'nün kalan marka değeri için öneml ibir adım.
Şükran 3 yıl önce
Evet, oylar arttı 3 puan daha. Şapkadan, pardon Kampüsten bir üniverste daha çıktı. Eskiden Çoruh nehrine tırıklirdiniz misali. Kampüsü topyekün kapatmadıklarına şükredin. Aslında iyi fikir! ha, Söğütlü Kampüsü arazisinden Toki'ye iyi inşaat alanı çıkar.
Şükran 3 yıl önce
Evet, oylar arttı 3 puan daha. Şapkadan, pardon Kampüsten bir üniverste daha çıktı. Eskiden Çoruh nehrine tırıklirdiniz misali. Kampüsü topyekün kapatmadıklarına şükredin. Aslında iyi fikir! ha, Söğütlü Kampüsü arazisinden Toki'ye iyi inşaat alanı çıkar.
Çiğdem 3 yıl önce
KTÜ sadece kendini inşaat ve makine de geliştirmemiştir Fatih Eğitim olarak Türkiye'nin 3. Kampüsüdür . Trabzon Üniversitesi kendini sosyal branşlarda çok iyi geliştirebilir fakat bu kadar işsiz , atanamayan varken yeni üniversitelere gerek var mı tartışılır. Eğitim de üniversitelerin çoğaltılması yerine eğitim kaliteli hale getirilmelidir.
ibrahim çevik 3 yıl önce
Üniversite açmak deyil marifet. dünya üniversite sıralamasında ilk 200 de türk okulu yok. üniversite mezunları işportacılık boyacılık yapıyor. Milli eğitim çökmüş. hala seçim malzemesi alın size bir üniversite.. yersen. yiyoruz ya ..
SEYFİ SOFİOĞLU 3 yıl önce
OF BU ÜNV. İÇİN ÇOK UYGUN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@