7m


7m

hyundai

Trabzon'un saklı cenneti: Kudavas Şelalesi

 Karadeniz’in saklı cenneti ”Kudavas Şelalesi” turizme kazandırılmayı bekliyor.

Trabzon 21.11.2019, 11:05
Trabzon'un saklı cenneti: Kudavas Şelalesi

Trabzon'un Tonya ilçesi sınırları içinde yer alan Kumyatak-Kudavas Şelalesi, eşsiz güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Son zamanlarda vatandaşların uğrak yeri olan şelale turizme kazandırılmayı bekliyor. Sonbaharda eşsiz görüntüsüyle özellikle fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri haline gelen Kudavas Şelalesi'nin tanınmadığından yakınan yöre sakinleri, şelalenin turizm kapsamında değerlendirildiğinde ekonomik girdi sağlayacağını belirtti. Özellikle son zamanlarda buraya gelen ziyaretçi sayısında eskiye göre artış olduğunu belirten yöre sakinlerinden Osman Öztürk, “Yaz mevsiminde mahalleli olarak burada yüzüyoruz. Son dönemlerde buraya gelenlerin sayısında artış olduğunu gözlüyoruz. Özellikle son bir yıldır ziyaretçi sayısı arttı diyebiliriz. Genellikle hafta sonları geliyorlar. Yöre sakini olarak buranın turizme kazandırılmasından yanayız. Tek sıkıntısı yol. Araçla tam olarak yanına gidilemediği için biraz yürümeniz gerekir” dedi.
Yöre sakinlerinden Ahmet Öztürk ise, “Buranın ismi Kudavas. İsmi çok eskilerden kaldı. Buraya genelde yazın yüzmek için geliyoruz. Şelalemiz pek tanınmıyor. Kenarlarına yürüyüş yolu yapılsa gelen olur, daha çok tanınır diye düşünüyorum. Turizm kapsamında değerlendirilse daha çok tanınır, daha çok kişi gelir” diye konuştu.


Yorumlar (4)
hasan 3 yıl önce
EVET KAZANDIRIN KAZANDIRIN SONRA SUYU KESİLSİN KODAMAN BİRİ GELSİN PARSELLESİN ORAYI SONRA AĞLARSINIZ EVET DEVAM MEMLEKETİ YEMEYE BAKALIM NE ZAMAN UYANACAKSINIZ SUSUZ KALIN DA AKLINIZ BAŞINIZA GELİR
61 li 3 yıl önce
Bayiliyorsunuz para için güzelim doğayı katlettirmeye...çok diz döversiniz..torunlarda arkadan çok dua ederler..
Volkan 3 yıl önce
Rahat bırakın doğayı! Yol yapacakmış da bilmem ne. Orada derede kayaların arasından yalın ayak yürüyüp gidemeyecek adamın orada zaten işi yok. Yeter doğaya zulmettiğiniz!
Mustafa 3 yıl önce
Ben bundan on kat daha guzel bir selale biliyorum. Ama yerini soylemem....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@