7m

7m

hyundai

Trabzon'un imar planları tamamlanma aşamasında

Trabzon'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen imar planı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Trabzon 06.08.2017, 15:55 06.08.2017, 16:04
Trabzon'un imar planları tamamlanma aşamasında

Trabzon il genelinin 1/100.000, 1/50.000, 1/25.000 ve 8 ilçenin 1/5.000’lik imar planlarını hazırlayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, geriye kalan 10 ilçenin 1.5.000’lik imar planlarını da tamamlanma aşamasına getirdi.


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “İmar planları yaşanabilir şehirler, mutlu insanlar demektir. Hazırladığımız ve tamamlanma aşamasına getirdiğimiz bu çalışmalar şehrimize çok uzun yıllar hizmet edecektir” dedi.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinin imar çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, “Büyükşehir olmanın şehirlere en önemli getirilerinden biri imar planlarının tek elden, o şehrin gelelini kapsayacak ve çok uzun yıllar hizmet edecek şekilde hazırlanabilmesidir. Trabzon’umuzun büyükşehir statüsüne kavuşmasının hemen ardından bu konuda çalışmalarımıza başladık. 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Revizyonu ve Plan Hükümleri, 1/50.000 ölçekli İl Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışmalarının ardından 8 ilçenin 1/5.000 ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planı çalışmalarını da tamamladık. Şimdi de başta Ortahisar ilçemiz olmak üzere geriye kalan 10 ilçemizin 1/5.000 ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planı çalışmalarını da tamamlanma aşamasına getirmiş durumdayız. Eylül ve Ekim aylarında bu planlarda Büyükşehir Belediye Meclisimizde görüşülecektir. Bu çalışmaların da tamamlanmasıyla Büyükşehir Belediyesinin imar planı çalışmaları tümüyle bitirilmiş olacaktır. Bu konuda Trabzon olarak bizimle birlikte büyükşehir statüsüne kavuşan diğer illerin çok önündeyiz” dedi.
 
Gelecek nesillere düzenli, yaşanılabilir bir kent bırakmak için imar çalışmalarına özel önem verdiklerini vurgulayan Gümrükçüoğlu, “İmar planı demek düzen demektir, yaşanabilir şehirler, mutlu insanlar demektir. İmar planları park-bahçe, yeşil alan, yol demektir, düzensizliğin önüne geçmektir. Hazırladığımız ve tamamlanma aşamasına getirdiğimiz bu çalışmalar şehrimize çok uzun yıllar hizmet edecektir. Trabzon’umuz bu planlarla geleceğe emin adımlarla yürüyecektir” diye konuştu.

Trabzon'un imar planları tamamlanma aşamasında

Trabzon'un imar planları tamamlanma aşamasında
 

Yorumlar (12)
onur 5 yıl önce
syn.orhan bey koca bir fiyaskosunuz. size ve ekibinize oy verdiğim için kendimide suçluyorum. ilgisiz ve başarısız bir belediye başkanısınız. inşAllah sizleri takip edenler bu durumu görür ve dur der. yaşanabilir trabzon diye yola çıktınız günümüzdeki en leş iller arasında bir trabzon yaptınız zamanın getirdiği oluşumlar yaptınız yapmak zorundaydınız 1990 daki trabzon olmıycaktık kim gelirse gelsin bu sizin başarınız değildir. inşAllah trabzon sizden ve ekibinizden kurtulur.
İbrahim çevik 5 yıl önce
Araç yollarını otopark yapmayı belediyecilik zanneden garip.
Oguz 5 yıl önce
Calisiyormusum gibi cek panpa
kemerkayalı 5 yıl önce
Bu nasıl plan sağ altta Aksanın amblemi var bizemi yutturacanız.
imar 5 yıl önce
imar planı vatandaşın arazisini bedavaya almak içinmi yapılıyor yolu bedavaya geçirelim çalışması.
Mustafa 5 yıl önce
Başkanım kral adamsın.Sayende Trabzonumuzun çehresi değişti.Türkiyenin en başarılı belediye başkanısın.
sadık durdu 5 yıl önce
Cuma günü Ayasofya dan Yomra'ya tam iki saatte gittik. Yazıklar olsun. Trabzon büyük şehir oldu, müjdeler olsun.
yshn 5 yıl önce
demek trabzonun imar planlarını Aksa yapıyor :) sen imar planını geç artık şu trafik çilesine bir çare bul 40 dk da rizeden yomraya geliyoruz. ordan havaalanına 1 saatte.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@