Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Trabzon’da Millet Kıraathanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Trabzon 18.03.2019, 17:30 18.03.2019, 17:36
Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesince Çamoba mahallesindeki Botanik Parkı bünyesinde oluşturulan Millet Kıraathanesi, Bitki Kütüphanesi ve Kök Müzesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Burada bir konuşma yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’a ilk Millet Kıraathanesini kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon eski Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan ve davetliler katıldı.

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Başkan Gümrükçüoğlu, Millet Kıraathanesi'ni hafife almaya kalkanlar olduğunu ifade ederek “Millet Kıraathanesini bizim yaşayışımızın gündemine getiren devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunu hafife almaya kalkanlar oldu. Çünkü tarihimizi bilmiyordular. Kıraathaneyi tavla oynanan, iskambil oynanan kahvehane zannettiler. Hâlbuki ismi üstünde kıraat okumaktan geliyor, hem de adabına uygun okumaktan geliyor. Bakın Yeni Zellanda’da nasıl caniler ortaya çıkarılıyor. Bütün bunlara rağmen, ‘bizim vatanımız, ülkemiz, milletimiz söz konusu edilmesine rağmen biz Hıristiyan terörü demiyoruz’ diyor Cumhurbaşkanımız. ‘Biz düşmanlıklar oluşsun istemiyoruz’ diyor. ‘İnanca saygı gösterilmesin, herkes kardeşlik içinde yaşasın’ diyor. İşte onun yolu bu kıraathanelerden geçiyor. Trabzon Botanik 103 bin m2 bir alan. Burası askeri kuvvetlerin eğitim alanıydı. Devlet Başkanımız Türkiye’de iki yer için inisiyatif kullandı. Bize ‘botanik yapacaksanız olur vereyim’ dedi. Tensipleriyle Trabzon Botanik’i şehrimize kazandırdık. Trabzon Botanik bünyesinde de Millet Kıraathanesi'ni hizmete açıyoruz. Nesillerimizin buraya gelip derslerini çalışacaklar, istedikleri kitapları okuyacaklar, burada kötü alışkanlıklardan uzak olacaklar” diye konuştu. 

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesilirken, törene katılanlar daha sonra millet Kıraathanesi'nde oturarak sohbet ettiler. 

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Trabzon'un ilk Millet Kıraathanesi açıldı

Yorumlar (13)
Serkan 2 yıl önce
Kendilerine mensup olan bireylerin kitapla arası olmadığından sırf fotoğraflarına bakmak için incelemişlerdir. Kitap okuyan insan öğrenir,sorgular,muhakeme yapar,objektif olur. Körü körüne gidip de oy kullanmaz!
Ali KAYA 2 yıl önce
Meydandan dolmuşla gidip 1 tane bedava çay içip dolmuşla döneceğim. Hadi oradan be.
İsa Sayar 2 yıl önce
Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun. Milletimize hizmet etmek her zaman sandıkta sonuç vermiştir. Halkımız tercihini yine kendisine hizmet edenlerden yana kullanacaktır.
herif 2 yıl önce
bak işine birader
Selim 2 yıl önce
Çok güzel olmuş teşekkürler.
Fuat 2 yıl önce
Elinoğlu aya uzaya gidiyor ilim ile bilim üretiyor, bizimkiler de insanlarımıza tembelliği aşılıyorlar bizim oturmaya zamanimiz yok tuketmek degil üretmek zorundayiz yarin torunlarimiz bize dua yerine beddua yollayacaklar
Uğur yalçın 2 yıl önce
Bedava kömür makarna varmı
yakun 2 yıl önce
Millet kıraathanesini öyle bir yerde açtılar ki şehirden buraya gitmek isteyenler bedava bir ÇAY ve bedava bir KEK için 5TL dolmuş parası vermek zorunda kalacak. Ben olsam millet kıraathanesi ile millet bahçesini yan yana yapardım. Vatandaş bedava çayını içip, bedava kekini yedikten sonra millet bahçesine geçer bedava KEKLİK avlar.
ali 2 yıl önce
keşke böyle hizmetler muhalefetin aklınada gelse.ak parti farkı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@