Trabzon ulaşımına 20 yeni otobüs

Trabzon'da toplu ulaşım için kullanılmak üzere 20 yeni otobüs alınacak.

Trabzon ulaşımına 20 yeni otobüs
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım filosunu 20 yeni otobüs ile güçlendirmek üzere meclis kararı aldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün gerçekleştirilen oturumunda 20 yeni otobüs alınmasına oy birliğiyle karar verildi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, hal-i hazırda büyükşehir belediyesi toplu ulaşım filosunda farklı tip ve kapasitelerde 172 otobüsle taşıma hizmeti verdiklerini bildirdi. 

Toplu ulaşımda Trabzon halkına en iyi hizmeti verebilmek için otobüs filosunun güçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Zorluoğlu şöyle konuştu:

“Yakın zamanda 20 yeni otobüs satın alarak halkımızın hizmetine sunacağız. Böylece bu alanda halkımızın taleplerine önemli ölçüde cevap vererek toplu taşıma hizmetimizde de konfor ve kalite artışı sağlayacağız. Yeni otobüslerimiz çevreye duyarlı ve engelli vatandaşlarımıza uyumlu olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun."
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 6 ay Önce

Nerde raylı sistem sayın başkan bir de ramazan tarifesi dolayısıyla bazı seferler iptal edilmiş okullar tatil mi oldu

abdi abi
abdi abi @Hasan - 6 ay Önce

seçildikten sonra 1 ay içinde yapılıp bitirilen raylı sistem ben görmedim...

abdül mecid
abdül mecid - 6 ay Önce

Trabzon'un raylı sistemi İstanbul'un yeni Hava alanına gömülmüş. Hem de öyle bir gömülmüş ki NTV, CNN Türk gibi yayıncı kuruluşlar bile payını almış. Bitmedi bir de yıllarca bu köprü ve yollara kredi ödeyeceğiz. Ama Allah'ın büyük olduğunu ben biliyorum, şeytan bilmese de.

yakun
yakun - 6 ay Önce

Trabzon'da toplu ulaşım sıfır. Ama bu millet duraklarda beklemekten gayet memnun.

ayhan61
ayhan61 - 6 ay Önce

Gurbette yaşayan Trabzonlu olarak, ne zaman Trabzon ziyaret etsem. Trafik çilesi çekiyorum. Şehir içi trafiği berbat. Bunda en kötü etken, yanlış planlama ve çağ dışı dolmuşlar. Trabzon Turizm de ivme kazanmışken, bu çağ dışı dolmuşçuluk artık olmamalı. Ayrıca raylı sistem ilk hedef olmalı. Son olarak da güney çevre yolu şart.

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

Trabzon- Maçka arası otobüs en son 20:00 da idi sağ olsun belediye onu 18.30 çekmiş.18.30 sonra da otobüs yok. Zaten o tarafta oturanların 18.30 dan sonra meydan olmaz.

Mustafa TOPAL
Mustafa TOPAL - 6 ay Önce

Değirmendere trafiği her zaman sıkışık sahil yolu çömlekçi tünel çıkışında limanının yanında sahil yolu yol çalışması olsun biz zahmet

banner472

banner441