banner518

"Trabzon'u ülkemizin orta ve yüksek teknoloji üretim merkezlerinden biri yapacak"

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Trabzon 26.08.2019, 13:23
"Trabzon'u ülkemizin orta ve yüksek teknoloji üretim merkezlerinden biri yapacak"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Yatırım Adası'nın bu aşamaya gelmesine neden olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Trabzon iş dünyası adına teşekkür etti.

Hacısalihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Trabzon'un Arsin ilçesindeki bir alanın "Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi" ilan edildiğini, buna ilişkin kararın da 24 Ağustos Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesinin ilan edilmesi ve Trabzon'un cazibe merkezleri programı kapsamına alınması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Hacısalihoğlu, "Trabzon'u ülkemizin orta ve yüksek teknoloji üretim merkezlerinden biri yapacak olan Yatırım Adası'nın fikir aşamasından bugüne kadar her anında bizlerin önünü açan, destekleriyle bu projeye büyük güç katan ve bu aşamaya gelmesine neden olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Trabzon iş dünyası adına teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Hacısalihoğlu, Trabzon'un cazibe merkezleri programı kapsamına alındığını da vurgulayarak, "Bu kapsamda da Trabzon iş dünyasını yakından ilgilendiren önemli çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle de Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz." diye görüş bildirdi.

Trabzon'un önünü açacak yatırımlarda bakanların da büyük emeği ve desteği olduğunu aktaran Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:

"Bu vesileyle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'a, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank'a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Cahit Turhan'a, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize, projelerimize, çalışmalarımıza ve şehrimize verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyoruz."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Can 10 ay önce
Sahil şehri dolgu şehrine dönüşecek. Ondan sonra tv lerde boş boş konuşacaklar.trabzon un sahilini bitirdiniz.boztepeyi bile deldiniz.tarih sizi kara bir lekw olarak yazsın
Kenan erçetim 10 ay önce
Tabi trabzonda yatırım yapacak yer kalmadı.. denizi doldurmaya başladık.. bakalım kime ne kadar rant kapısı açacaksınız..
murat başkan 10 ay önce
arsin organizeyi doldurdunuz yatırım adasına taştınız öylemi.. mevcut organize tedarikçi peynirci zeytinci doldu..çok merak ettim neyin yatırımı yapılacak orada .. deniz suyumu işleyeceksiniz :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@