Trabzon turizmine ışık geliyor

Başkan Ahmet Metin Genç Tabakhane vadisinde yapmayı planladığı Işık Müzesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon 17.03.2019, 14:45 17.03.2019, 14:52
Trabzon turizmine ışık geliyor

Cumhur İttifakı Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Tabakhane Vadisi’nde dünyada sadece birkaç ülkede var olan bir ışık müzesi yapacağını söyledi.

Genç, çeşitli ışık oyunlarının yapılacağı müzeye özellikle çocuklar ve gençlerin çok yoğun bir ilgi göstereceğini belirtti. Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi ve Tünel Akvaryum’un tamamlanmasıyla birlikte Işık Müzesi’nin de vadiye yeni cazibe katacağını belirten Başkan Genç şöyle konuştu: Tabakhane Vadimiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından tıpkı Zağnos Vadisi gibi yeşilin bol olduğu, kamelya, ahşap kule, sosyal alanlar ve dinleti alanlarının olduğu yeni bir yaşam merkezi haline getiriliyor. Bizim de Ortahisar Belediyesi olarak Tabakhane Vadisi’nde yapımı devam eden Tünel Akvaryum Projemiz var.

Tabakhane Vadisi sur bölgesi çevresinde bir de görsel açıdan çok fonksiyonlu bir Işık Müzesi kuracağız. Her iki projemiz de Tabakhane’nin cazibesini artıracak, buraya yeni bir işlev kazandıracak projeler olacak.

GÖKKUŞAĞI GİBİ İLGİ ÇEKECEK

Işık Müzesi’nde çeşitli ışık oyunu gösterilerinin yapılacağını belirten Başkan Genç, dünyada  “Özellikle çocuklar ve gençlerin ışık gösterilerine olan merakını biliyoruz. Nasıl ki, gökkuşağı oluştuğu zaman bütün herkesin dikkatini çekiyorsa, bizim ışık müzemiz de başta çocuklar ve gençler olmak üzere herkesin ilgisini çekecek bir yapı olacak. Dünyada birkaç ülkede mevcut olan ışık müzesi, Suriçi Kültür Rotası’na önemli fonksiyonlar yükleyecek ve alternatif etkinlik imkânları sağlamış olacak. Müzemizin turistler için de önemli bir ziyaret noktası olacağını düşünüyorum. Turistlerin de aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebilecekleri bir mekân tasarlıyoruz. Binbir çeşit ışık oyunları ve renk gösterileriyle her yaş grubundan vatandaşlarımızın ışık müzemizde çok güzel vakit geçirebileceklerini düşünüyorum.

Trabzon turizmine ışık geliyor

Trabzon turizmine ışık geliyor

Trabzon turizmine ışık geliyor

Trabzon turizmine ışık geliyor

Trabzon turizmine ışık geliyor

Trabzon turizmine ışık geliyor

Yorumlar (3)
Söğütlü 2 yıl önce
Turizm şehri Trabzon’a yakışacak bir proje. Beğendim doğrusu
Ahmet TS 2 yıl önce
ÖNCE ŞU ŞEHRİ BİR IŞIKLANDIRIN, ORTALIK KASABA GİBİ
Yahya 2 yıl önce
Yapabiliyorsanız fabrika yapın istihdam yaratın bırakın boş işleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@