Trabzon trafiğine ‘Drone’lu takip

Trabzon il genelinde trafik artık dronelar ile takip edilecek.

Haber61 – Haber Servisi - Trabzon il genelinde 'drone' ile özellikle TRAFİK konusunda denetimlere başlandı. 

Trafik kazalarını önleme planı çerçevesinde, trafik ihlallerinin önlenmesine yönelik ve kazaların en alt seviyeye indirilmesi için, havadan özel trafik denetimi Trabzon il genelinde başladı.

Havadan yapılacak denetimlerde, ara yollar ve arterlerde tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, kırmızı ışık ihlalleri, emniyet kemeri takmama ve cep telefonu ile konuşma konularıyla ilgili çalışmalar yapılacak.

Kamera görüntüsü alabilen bu araçlar ile kural ihlali yapan, araç sürücülerinin havadan tespit edilip, idari para cezalarının tatbik edilmesi ve aynı zamanda Asayiş ve diğer suçlar konusunda şüpheli araçların tespiti ile kontrol noktalarında yakalanarak gerekli adli ve idari işlemlerin yapılması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 10:49

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat başkan
murat başkan - 1 yıl Önce

cep telefonu,hatalı sürüş bunları geçelim...trabzondaki trafik sorunu hala çözlümedi. yaylacık söğütlü ganita ve değirmendere trabzona saptlanmış kamçılar gibi durmakta . vermeden istiyorsunuz..

nasii yanii
nasii yanii - 1 yıl Önce

trabzonda tehlikeli arac kullanan yok buna sebebiyet veren araplar vardı onlar gitti yerine trafık sorununu çözmeyen belediye var insanlar evine gitmek için acele ediyor sadece size tehlikeli gibi geliyor

SIRADAKİ HABER

banner441