Trabzon Teknokent'ten 6,7 milyon dolarlık ihracat

Başkan Zorluoğlu, Teknokent heyetini kabul etti.

Trabzon 05.11.2019, 19:51
Trabzon Teknokent'ten 6,7 milyon dolarlık ihracat

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Altaş, Genel Müdür Ömer Kurnaz ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.

Başkan Zorluoğlu’nu çalışmaları hakkında bilgilendiren Prof. Dr. Altaş, Trabzon TEKNOKENT’te, 25’i yazılım ve bilişim sektöründe olmak üzere 44 firmanın faaliyette bulunduğunu ifade etti.

Faaliyetteki firmalarda toplam 190 ar-ge personelinin görev yaptığını belirten Altaş, “Trabzon TEKNOKENT faaliyete başlangıcından itibaren 6,7 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Yurt içi ar-ge satışlarının toplamı 88.5 milyon TL’dir. Ar-ge harcamaları 34.4 milyon TL, ar-ge desteği toplamı 7.6 milyon TL’ye ulaşmıştır” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu ise TEKNOKENT heyetine ziyaretleri ve çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Ülkelerin kalkınmasında teknolojik gelişimin büyük önem taşıdığını belirten Zorluoğlu, bu kapsamda Trabzon TEKNOKENT’in çok önemli bir kurum olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm çalışmaları ortak akıl ile sürdürmek gayretinde olduklarını kaydeden Zorluoğlu, bilgi işlem ve teknoloji alanlarında da TEKNOKENT ile ortak çalışmalar yapmak için irtibatlarının devam ettiğini söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@