Trabzon sporla buluşuyor

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve her yaştan insanın hareketsiz yaşam yerine spor yapmasını sağlamayı hedefleyen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ile binlerce insan spor yapıyor. 

Trabzon 17.04.2018, 12:11
Trabzon sporla buluşuyor
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen faaliyetlerle ilde 7’den 70’e herkes sporla buluştu. 

Vakfıkebir’den Tonya’ya, Beşikdüzü’nden Çarşıbaşı’na, Arsin’den Sürmene ve Düzköy’e kadar her ilçede uzman antrenörler eşliğinde onlarca faaliyet yapılıyor. Büyük ilgi gören etkinliklerle Trabzon’un her bir köşesinde insanlar hem spor yapıyor, hem de kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp hareketsiz yaşamdan kurtuluyor. 

Sağlıklı bir yaşam için yaşı ve konumu ne olursa olsun herkesin spor faaliyetlerine katılımının sağlanması ve onları bilinçli spor yapmaya teşvik etmek istediklerini ifade eden İl Müdürü Birdal Öztürk, “Huzurevinden insanlar yüzüyor, esnaf voleybol oynuyor, engelli çocuklar atletizm yapıyor. Spor dolu günler yaşıyoruz” dedi. 

İlçe müdürlüklerinin büyük özverisi ile ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında Trabzon’un gerçek bir spor şehri haline geldiğini ifade eden Müdür Öztürk, “Her gün bir ilçede etkinlik var. Köylüsünden öğrencisi ve engellisine, çocuklardan yaşlısına, memurundan işçisine kadar herkesi sporla buluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen faaliyetlerle ilde 7’den 70’e herkes sporla buluştu. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@