Trabzon sınırındaki göller büyülüyor

Trabzon ve Bayburt'tan toprak yolla ulaşılan Aygır Gölü'ne ziyaretçilerin ilgisi yoğun.

Trabzon 26.07.2021, 10:45 26.07.2021, 12:01
Trabzon sınırındaki göller büyülüyor

Bayburt-Trabzon sınırında Soğanlı Dağları üzerinde 2 bin 740 rakımlı alanda yer alan krater gölleri, serin suları ve bozulmamış tabiatıyla tatilini doğayla iç içe geçirmek isteyenleri ağırlıyor.

Görüntüsüyle adeta mavi boncuğu andıran göller, alternatif turizm arayanların ilk tercihleri arasında yer alan Doğu Karadeniz'de, Soğanlı Dağları'nın dik yamaçları arasında ziyaretçilerini masmavi görüntüleriyle karşılıyor.

"Yedi Göller" bölgesi olarak bilinen 2 bin 740 rakımlı alanda yer alan Aygır Gölü başta olmak üzere Balıklı Göl, Dipsiz Göl, İkiz Göller, Kara Göl, Sarıçiçek Gölü ile Pirömer Gölü, geçmişte sadece yöre halkı tarafından bilinirken özellikle son yıllarda yerli ve yabancı turistlerce yaz aylarında tercih ediliyor.

Trabzon sınırındaki göller büyülüyor

Bayburt ve Trabzon'dan toprak yolla ulaşılan Aygır Gölü'ne gelen ziyaretçiler, şehrin stres ve gürültüsünden uzak doğayla baş başa bir gün geçirme fırsatı yakalıyor.

Kocaeli’nden iş stresinden uzaklaşarak tatil için Doğu Karadeniz bölgesini seçen Mustafa Koca, Üzengili köyü Haldizen Yaylası'ndaki Aygır Gölü'ne ilk kez geldiğini belirterek, “Doğal güzellikleri çok fazla olan, tabiatı bozulmamış bir bölge burası. Aslında herkes gelsin burayı görsün demek istiyorum ama böyle yerlerin çok kalabalık olması da doğru değil gibi” dedi.

Bölgenin el değmemiş bir doğası olduğunu anımsatan Koca, “Çok yapılaşma yok, yolları asfalt değil ama araçla gelebiliyorsunuz. İnsanları arkadaş canlısı misafirperver insanlar. Yurdumuzun her tarafı güzel ama burası da özellikle görülmesi, gezilmesi gereken bir yer” ifadelerini kullandı.

Yurtdışından gelen ve tatilini Bayburt’ta ailesiyle birlikte geçiren Kübra Şenocak ise, Temmuz ayında kar görmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Şenocak, anne babası ve kardeşleriyle birlikte doğa gezisi yapmak için günübirlik olarak burayı ziyaret ettiklerini dile getirerek, “Burada dağlar var, bir sürü turist var, sis denizleri, dereler, ırmaklar ve kar var. Çok güzel burası” diye konuştu.

Aygır Gölü ziyaretçilerini büyülüyorTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
birisi 2 ay önce
haber yapmasaydınız iyiydi. şimdi burada da define var diye kazı yaparlar.
TRABZON SEVDALISI 2 ay önce
AMAN DİYİM FAZLA DİLLENDİRMEYİN. DEFİNE AYAĞINA ORAYIDA HİÇ ETMESİNLER.
Bilinmez 2 ay önce
Aman yaa millet duyunca gidip çöp yuvasına cevirecek oraları.
Fersad 2 ay önce
Trabzon caykara demirkapi köyü desek daha doğru olurdu
MÜSLÜMAN 2 ay önce
Bi kaç güne kalmaz hallederler merak etmeyin
mehmet 2 ay önce
Haber yapmayin lutfen . Birileri gider altin arar.
Kursat 2 ay önce
Bütün heryerin resmini atin ki araplar heryeri sarsın zaten kendi memleketimizde mülteci muamelesi görüyoruz.bari böyle yerler gizli saklı kalsın
Hayvan 2 ay önce
Hayvanlara söyleyin iki ayaklı eserlere söylemeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@