Trabzon Şehir Müzesi’ne ziyaretçi akını

24 Şubatta açılan Trabzon Şehir Müzesi’ni 10 günde 30 bin kişi ziyaret etti

Trabzon 07.03.2017, 15:18 07.03.2017, 18:26
Trabzon Şehir Müzesi’ne ziyaretçi akını

Trabzon Şehir Müzesi’ni 10 günde 30 bin kişi ziyaret etti.

 
Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü olan 24 Şubat’ta düzenlenen törenle ziyarete açılan Trabzon Şehir Müzesi’ni 25 Şubat-6 Mart tarihleri arasındaki 10 günde yaklaşık olarak 30 bin kişi ziyaret etti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Şehir Müzesi’ne yaşanan ziyaretçi akınının ne kadar önemli bir çalışmaya imza attıklarının en net göstergesi olduğunu kaydetti. Trabzon’a verdikleri bir önemli sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Müzemizi ziyaret eden hemşehrilerimiz Trabzonumuzun böylesi bir esere sahip olmasından duydukları memnuniyeti tarafımıza ifade etmektedirler. Halkımızın göstermiş olduğu teveccüh de bizleri ayrıca sevindirmektedir.

 5 bin yıllık tarihe sahip medeniyet ve uygarlık şehri, kültür, sanat ve spor şehri Trabzonumuz önemli bir esere daha sahip olmuştur. Müzemizin sponsorluğunu üstlenen Oltan Vakfı’na, desteklerini her zaman gördüğümüz Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Vakfı yetkililerine, emek veren tüm çalışan arkadaşlarıma Trabzon şehri adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Ortahisar ilçesinin Kahramanmaraş Caddesi’nde bulunan eski Merkez Bankası proje kapsamında Şehir Müzesi’ne dönüştürüldü. Bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 3 kattan oluşan müzede, Trabzon'un şehir tarihiyle ilgili görsellerin yanı sıra coğrafi işaretler ve tarihi eserler de yer alıyor. Kulaklıklı sesli rehber hizmetinin de ziyaretçilere sunulduğu müzede ayrıca Türkiye’de bir ilk olarak tarih odası da yer alıyor.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@