7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzon Şehir Hastanesi’nin inşaatının durma nedeni belli oldu

Trabzon’da Şehir Hastanesi inşaatının durdurulma nedeni belli oldu.

Trabzon 13.05.2022, 14:33
Trabzon Şehir Hastanesi’nin inşaatının durma nedeni belli oldu

Trabzon’da yoğun tartışmalar altında Akyazı dolgu alanında başlayan, ancak bir süre önce inşaatı duran Şehir Hastanesi’ne neler yaşandığı merak konusu olmuştu.

Şehir Hastanesi’nin ihalesini alan firma ile taşeron firma arasında, son zamlar sonrasında artan maliyetler nedeniyle kriz yaşanmıştı. Taşeron firma ek ödenek talebinde bulunurken ödeneğin gelmemesi üzerine 3 ay süreyle inşaatı durdurmuştu.

BÜTÜN İHALELERDE PROBLEM VAR

Haber61’in edindiği son bilgiye göre 3 yıl önce Trabzon Şehir Hastanesinin ihalesi dahil bütün ihalelerle ilgili problem yaşanıyor. Zamlar sonrasında maliyetlerin çok arttığı ve bütün inşaatların durma noktasına geldiği öğrenildi. Yasal olarak duruma çözüm aranırken devletin bir miktar ödeme yapacağı ancak bu ödemenin de maliyet farkını karşılayamadığı gelen bilgiler arasında. 


 


Yorumlar (6)
O k u r 4 gün önce
Müteahhit bir inşaatın maliyetini bütün şartlara göre hesap edip ona göre teklif vererek taahhüt eden kişi yada şirkettir. Ülkede kriz olmasa, müteahhit umduğundan çok kazansa iş bittiğinde indirim mi yapacaktı? Şimdi neden zarar ediyorum yapamam diyor?
akçaabatlı 4 gün önce
SANKİ AVNİ AKERİN ORAYA YAPILAMAZDI. MİLLET BAHÇESİ GÜZEL AMA ŞEHİR HASTANESİ OLSAYDI ORDA 3 HASTANE ÇOK GÜZEL OLURDU. VATANDAŞ İÇİN DEĞİL YANDAŞ İÇİN HİZMET VAR .....
Omar 4 gün önce
ne kadar cahilane bir yorum!. Avni Aker yıkıldığında burayı birilerine peşpeş çekerler yaygarası koparıyordunuz. Oraya muhteşem bir yeşil alan yapılınca da, neden hastaneyi oraya yapmadınız saçmalığını dillendiriyosunuz. Zamanında akyazıya stadyum yapılması da hayaldi sizler için. Ne biçim insanlarsınız siz böyle?
karadeniz usaklari 4 gün önce
insaati yapamayan biraksin. Kalyon alirken iyiydi . ozaman ihalede yuksek teklif verecektir. devleti soymayin,
Kaşüstülü 4 gün önce
inşAllah dualarımız kabul olacak ve o hastane projesi iptal edilecek. stadyum projemize ihanet etmeyin. bu halkın ahını artık almayın
Ali Kemal 4 gün önce
Futbolu Sağlığın Önünde Gören Cahil

Gelişmelerden Haberdar Olun

@