Trabzon Şehir Hastanesi ile ilgili önemli gelişme! Yapım ihalesi için geri sayım

Adnan Günnar Şehir Hastanesi ile ilgili detayları Haber61’e anlattı.

Trabzon 07.06.2020, 11:07 07.06.2020, 11:19

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da Akyazı Stadının yanında yapılması planlanan Şehir Hastanesinin proje ihalesinin tamamlandığı ve birkaç ay içerisinde yapım ihalesinin yapılacağı öğrenildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar Haber61 TV’de genel yayın yönetmeni Levent Ustabaşı’nın sorularını yanıtladı. Günnar, merakla beklenen Şehir Hastanesi ile ilgili önemli detayları paylaştı.

"BİRKAÇ AY İÇERİSİNDE YAPIM İHALESİ YAPILACAK”

Şehir Hastanesinin proje ihalesinin yapıldığını yapım ihalesinin ise birkaç ay içerisinde yapılacağını belirten Günnar, “Şehir Hastanesi Akyazı stadının yanına yapılacak. Trabzon’da hasta başına düşen yatak sayısı yeterli olmasına rağmen, sağlık turizminden en fazla faydalanacak illerden biri Trabzon olacağını düşünüp şehir hastanesini Trabzon’a kazandırmak için uzun süre uğraş verdik. Stadın yanına yapılması mükemmel olacak. Şehir hastanesini Trabzon’un doğusunda nerede yaparsanız yapın aynı trafik sıkıntısını yaşayacağız. Hastayı hastaneye götüremeyeceğiz diyeceğiz. Şehir hastanesi çevresindeki yollarıyla birlikte, maç esnasında da olmak üzere nasıl hareket edilebileceği ile ilgili proje çalışmaları yapıldı. Şehir hastanesinin proje ihalesi yapıldı ve bitti. Kovid-19 süreci biraz engelledi. Birkaç ay içerisinde yapım ihalesi yapılacak” dedi.

"FATİH DEVLET HASTANESİ NASIL İŞLİYORSA ŞEHİR HASTANESİ DE AYNI ŞEKİLDE İŞLEYECEK"

Şehir Hastanesinin özel sektör tarafından işletileceği ve hasta garantili bir hastane olacağı iddialarına da cevap veren Günnar, “Burası Sağlık Bakanlığı’nın kendisinin yapmış olduğu bir Şehir Hastanesi olacak. Özel sektörün işlettiği bir hastane değil. Şehir hastaneleri hiçbir şekilde özel değildir. Bizim Fatih Devlet Hastanesi, Kaşüstü hastanesi nasıl işliyorsa Şehir Hastanesi de aynı şekilde işleyecek. Bir hasta gittiğinde özel sektörden değil Sağlık Bakanlığı’ndan hizmet alacak. Hasta gidecek TC Kimlik Numarasını söyleyecek, tedavisini olacak ve çıkacak. Burada otopark, güvenlik, temizlik ve bazı laboratuvar hizmetlerini Sağlık Bakanlığı ile anlaşmalı olarak hastaneye yapan firmalar verecek” ifadelerini kullandı.

Trabzon Şehir Hastanesi ile ilgili önemli gelişme! Yapım ihalesi için geri sayımTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Cemil 1 yıl önce
Akyazıda maç olduğundan stadın oralar felç oluyor.hal böyleyken maç günleri acil bir surumda hastaneye gelecek gideceklerin ulaşımı ne olacak.haçkalı bab bile felç trafikte
KOCAELİSPOR 1 yıl önce
ACİL DURUMDA ŞEHRİMİZDE SADECE BU HASTANE YOK YTIRIM İYİDİR
Remzi_1461 1 yıl önce
Kimsenin kılığına kıyafetine karıştığımız yoktur,olamazda;fakat milletvekili bir insan önce yüzünü bir güzel traş etmesi gerekir,karşısındaki insanlara şık görünmesi daha uygun olmaz mı?Hadi gençler neyse sakal modasına uyar bırakır onu anlarız,İslami acıdan düzgün bir sakal olabilir,bunlar insanın yüzüne güzellik verebilir;fakat yaşın belli bir yere gelmiş yüzünde karışık sakal,göründü hiç güzel değil,birde milletvekilisin,senin bir ayrıcalığın vardır galiba!
Serkan 1 yıl önce
Hastaneyi yapın değirmendere büyük sanayi sitesinin oraya şehrin tam ortası hem maç zamanı orda hasta durur mu hastane stad yanı olmaz baba
vedat 1 yıl önce
Anket yapılsın bakalım.
Akyazı başka kurtarilamaz
Mehmet 1 yıl önce
Trabzon halkının hizmetine sunulacak bu hastane neden bu halkın istek ve arzuları sorulmuyor? Spor kompleksi olarak inşaa etmesi planlanan alanda neden başka inşaata izin veriliyor?
Bu halkın istek ve arzularına kulak verin!! Akyazı da hastane istemiyoruz..
Sinirli Seçmen 1 yıl önce
Atıyorsun sayın günnar, sağlık sektöründeyim şu anda ccn holding, gama gibi firmalar ihale için dosya hazırlıyorlar. Burası diğer şehir hastaneleri gibi ppt hastane olacak ( yani kamu özel sektör ortaklığı). Neden Trabzon halkına seçildiğin şehrinin vatandaşlarına yalan konuşuyorsun. Ha konuyu bilmiyorsan orası daha feci. Allah yardımcın olsun, senin de diğer vekillerinde. Ne yaptınız yıllardır ne kattınız bu şehire, yanlış kararlara su taşımaktan başka..
Mehmet Keskin 1 yıl önce
Stadyumda çatlamaların başladığı bilim adamları tarafından da tespit edildi. Bunları dikkate almadan aynı dolgu üzerine hastane yapılmaya çalışılıyor. Bu acele ve telaş neden? Anlamak mümkün değil. Hem de ekonominin en kötü döneminde.
Bulent 1 yıl önce
Tamamda hehe de bu hastane 4 sene önce temel atılıyordu
Trabzon zurnanın sonumu anlamadım
4 bakanı var bu şehrin
Projeler hep yarım hep yamalak
Akyazi stadi pazar günü hariç bom boş okadar arazi yazıktır ayıptır yuhhhh
Trabzon heba ediliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@