banner536

banner526

banner513

Trabzon sahilinde nelerin yapılacağına Trabzonlu karar verecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi kapsamında, Beşirli ve Ganita arasında yapılacak çalışmaları Trabzon halkının taleplerine göre belirlemek için anket çalışması başlattı. 

Trabzon 10.04.2017, 13:53 10.04.2017, 13:59
Trabzon sahilinde nelerin yapılacağına Trabzonlu karar verecek

Gülcemal Projesi kapsamında Beşirli 1. etap sahil tahkimat çalışmaları aralıksız olarak devam sürdürülüyor. 1. etap alnındaki dolgu çalışmalarının yılsonuna kadar tamamlanması planlanırken Beşirli’den Ganita’ya tüm alanda uygulanacak olan projenin hazırlanmasına da başlandı.


Trabzon halkının talepleri doğrultusunda sahil dolgu alanını donatmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, halkın taleplerini öğrenmek için anket çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi'nin resmi yayın organı olan 'www.trabzon.bel.tr' adresinde gerçekleştirilen ankette, vatandaşlara sahil alanında neleri görmek istedikleri soruluyor.

Bu kapsamda Trabzonlular'a, “Sahil dolgu alanında yapılması planlanan "Kent parkında sizce neler olmalıdır?”, “Kent parkında çocuklarınız için olmasını istediğiniz aktiviteler nelerdir?”, “Trabzon’da eksikliğini hissettiğiniz ya da yapılmasını istediğiniz (sosyal, kültürel, sportif) aktiviteler nelerdir?” soruları yöneltiliyor.

"Projemizi halkımızın taleplerine göre şekillendireceğiz"

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonlular’ın Belediye web sitesi üzerinden gerçekleştirilen ankete mutlaka katılarak görüşlerini belirtmelerini istedi. Halkın görüş ve talepleri doğrultusunda projeyi şekillendireceklerini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Trabzonumuzun sahilinde devasa bir kent parkı inşa edeceğiz. Halkımızın bu alanda neleri görmek istediğini, şehrimizde hangi sosyal tesislerin eksikliğinin hissedildiğini bu anket ile tespit etmek istiyoruz. Projemizi halkımızın taleplerine göre şekillendireceğiz” dedi.

"Trabzon sahili Venedik gibi olacak" 

Gülcemal Projesi ile ilgili açıklamalarını sürdüren Başkan Gümrükçüoğlu, “Burada düz bir dolgu gerçekleştirmiyoruz. Trabzonumuzun sahilini dantel gibi işliyoruz. Mühendislerimizin deyimi ile Trabzon sahili Venedik gibi olacak. Tamamıyla Belediyemizin bütçesinden sürdürdüğümüz çalışmalarımız kapsamında 1. etap tahkimat çalışmalarımızı inşallah 2017 yılı içinde tamamlayacağız ve söz konusu alanda halkımızın taleplerine göre hazırlayacağımız uygulama projesinin inşasına başlayacağız. Gülcemal Projemiz bu şekilde etap etap tamamlanacak olan dev bir projedir” ifadelerini kullandı. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
Engin 3 yıl önce
Köfteci olmasın bol Yeşil alan olsun
hüseyin şahin 3 yıl önce
akdenız ve ege gıbı restoranların cafelerın barların olduğu sosyal alanlar yapılsın
Mert61 3 yıl önce
O kadar dolgu alanı yapıpta içine plastik oyuncak alanı koyan " vizyon ". Kesinlikle uluslararası katılımlı proje yarışması düzenlenmeli. Tabiki yine ulusal veya uluslararası alanında çalışmaları ile kabul görmüş jüri heyeti değerlendirmeli. Gidipte göstermelik bir yarışma açıp belediyeden kadrolu tasarımdan vizyondan bihaber insanlar eş dost ahbap ilişkileriyle jüri olup yine eş dost bu bizim uşak iyidir e kazandırılmamalı.

Gerçi kime neyi anlatıyoruz. Kaç senedir Trabzonun ne halde olduğu ortada.

Siz en iyisi döşeyin oraya Ayasofyadaki gibi mermer zemini " S " şekilli 2 tane yürüme yolu yapın. 2 3 tane prefabrik köfteci ve düğün salonu. Yanında da plastik oyuncak çöplüğü yapın oh mis al sana marka Trabzon.
Mert61 3 yıl önce
Köfteci ve düğün salonu olmasın. Biraz Eskişehir Sazova Kent Parkından feyz alsanız yeter.

Plastik oyuncak çöplükleri de olmasın ! Çocuklar ahşapla,kumla,toprakla, suyla tanışsın.
Savaş Uzun 3 yıl önce
Tramvay yapılsın. Bırakın ağacı çimeni. Kafayı güneye çevirdiğimizde heryer yeşil zaten.
handan6158 3 yıl önce
Ne ankedi. Boşuna insanlarla dalga geçmeyin.Birkaç kişi bir olmuş kendi çizip yaptıklarıyla ortalığı sahiplenmiş.Kimsenin fikirlerine saygı duydukları yok. Yapılandan belli dizdiğiniz antifer blokları deniz diye seyrederiz. Helede o box (kıyıdaki Beton küpler) ama herşeyi sakladığınız gibi onlarada bir kılıf bulur örtersiniz.Unutmayın kimse bilgisiz ve cahil değil.
osos 3 yıl önce
Bana Göre Trabzonu Denizlen olan irtibatını tamamen yok eden bu projesi asla kobul etmiyorum zamanlan hata yapıldığı ortaya çıkacaktır
ercan 3 yıl önce
insanların geçiş yapacağı yere boşuna çim yapmayın. Ezip geçilecek, masraf boşa gitmiş olacak. beton ve kulübe de dikmeyin Allahaşkına.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@