banner441

Trabzon MÜSİAD'dan Barış Pınarı Harekatına tam destek

MÜSİAD Trabzon şube başkanı Ali Kaan: Barış Pınarı Harekatını Bölgesel güvenliğin ve huzurun sağlaması adına önemli bir adım olarak görüyoruz.

Trabzon 10.10.2019, 15:50
Trabzon MÜSİAD'dan Barış Pınarı Harekatına tam destek

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ali Kaan, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaparak ‘Amaç bölgeye barışı ve huzuru getirmektir’ dedi.

Kaan Türkiye’nin sınır güvenliğini korumak için dün itibariyle Barış Pınarı Harekatını başlattığını kaydederek şu ifadeleri kullandı:,

‘’Türkiye, bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz.

Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, Ortadoğu’da sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam edecektir.

MÜSİAD olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekâtı’nda kahraman Türk ordusuna, Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barış, huzur ve güven ortamı getirmesini temenni ediyoruz’’


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@