kebir

Trabzon İstihdam Fuarı

Trabzon İstihdam Fuarı Mayıs ayında başlıyor.

Trabzon İstihdam Fuarı

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü organizatörlüğünde 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde “Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi”nde üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluşların ortak/destekçi olduğu 7. Trabzon İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı” düzenlenecek. Trabzon valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Geçtiğimiz yıl 30-31 Mart 2017 tarihlerinde altıncısı düzenlenen “Trabzon İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı”na 15 bin 390 ziyaretçi, 101 firma katılmıştır. Etkinlik süresince 11 bin 300 iş/staj başvurusu alındı. Bu başvurular sonucu bin 242 kişinin işe yerleştiği veya işbaşı eğitim programlarından faydalandığı belirlendi. Bu yıl düzenlenecek olan “7.Trabzon İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı”na en az 16 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. 

100’den fazla kurumsal firmanın 2 binin üstünde iş/staj talebiyle katılacağı bu büyük organizasyon ile ilimizdeki işgücü arzı ile işgücü talebinin bir araya getirilerek mesleki eğitim, istihdam, girişimcilik ve insan kaynakları konularında taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesi amaçlanıyor. Temel amacımız, nitelikli iş arayanlarımıza/gençlerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi sağlamak, rehberlik etmek ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgilendirildi. 

Trabzon İstihdam Fuarı Mayıs Ayında başlıyor

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nda iş/staj başvurularının yanında alanında uzman ve Türkiye’de tanınan panelistler/konuşmacılar seminer verecek. Davetli konuşmacıların, bilgi birikimlerini öğrencilere/iş arayan vatandaşlara aktararak kariyer yolculuğunda bir farkındalık oluşturması hedefleniyor.  

Etkinliğe katılım tamamen ücretsiz olup, stant açarak etkinliğe katılacak firmalardan stant ücreti alınmayacak. Ancak, stant açmak suretiyle etkinliğe katılmak isteyen işverenlerimizin 13 Nisan 2018 tarihine kadar Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile iletişime geçmesi gerekiyor. İşverenlerden yoğun başvuru olması durumunda tertip komitesinin belirleyeceği kriterler doğrultusunda etkinliğe katılacak firmalar belirlenecek. 

İş arayan ve işvereni aynı platformda buluşturarak daha nitelikli işgücünün istihdama katılımını sağlayacak ve tamamen ücretsiz olan bu etkinliğin ilimiz için büyük önem taşıdığı muhakkaktır. Gerek iş arayanlarımızın, gerek öğrencilerimizin fuara katılım konusunda göstereceği ilginin ilimiz istihdam ve işsizlik sorununa yardımcı olacağı değerlendirilmektedir. 

Bu vesile ile bütün halkımızı, öğrencilerimizi, işverenlerimizi ve özellikle iş arayanlarımızı fuarımıza davet ediyoruz. 
 
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kundemacı
kundemacı - 4 ay Önce

Trabzon' da istihdam fuarının ne işi var. Bu fuarı gidin işsizlerin olduğu yerde yapın. Trabzon' da işsiz olsa idi Gümrükçüoğlu başkan seçilir miydi?

banner422

banner409

banner350

banner424

banner421