alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon ile İran arasında imzalar atıldı

TTSO ile İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Trabzon 24.11.2021, 12:39
Trabzon ile İran arasında imzalar atıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası arasında ticaretin geliştirilmesi amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Çevrimiçi olarak düzenlenen protokol imza töreninde konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tarihi bağları bulunan İran ve Trabzon arasında ticaretin yeniden eski canlı günlerine dönmesi için imkanların elverdiği ölçüde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Bu işbirliği protokolünün de Türk ve İranlı şirketlerin karşılıklı ticaretine daha fazla kolaylık sağlayacağına inanıyoruz. İran ve Türkiye'de işbirliği toplantıları yapmak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası Başkanı Mehrdad Saadat Dehghan ise Türk işadamlarını yatırım ve ticaret için İran'a beklediklerini, aynı şekilde Türkiye'deki iş fırsatlarını değerlendirmek istediklerini vurgulayarak, "Trabzon da bizim için özel bir şehir. İlişkilerimizi her zaman güçlü ve sıcak tutmak istiyoruz. Karşılıklı ziyaretlerle bu süreci devam ettirmeyi arzuluyoruz" dedi.

Çevrimiçi toplantıda daha sonra TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve İran – Türkiye Müşterek Ticaret Odası Başkanı Mehrdad Saadat Dehghan işbirliği protokolüne imza attı.

TTSO'da imzalar atıldı!

TTSO'da imzalar atıldı!

TTSO'da imzalar atıldı!

TTSO'da imzalar atıldı!


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@