Trabzon İl sağlık müdürü Usta'dan kritik uyarı: Hastanede yatan hastalarımızın çoğunluğunu...

Trabzon Sağlık İl Müdürü Usta, vatandaşları Kovid-19 aşısı yaptırmaları konusunda uyardı

Trabzon 26.04.2021, 15:59
Trabzon İl sağlık müdürü Usta'dan kritik uyarı: Hastanede yatan hastalarımızın çoğunluğunu...

Trabzon Sağlık İl Müdürü Hakan Usta, aşı haftasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisine hastanede devam edilen vatandaşların yaş dağılımını paylaştı.

Usta, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aşı olmanın önemine değinerek, sırası gelen vatandaşların bir an evvel Kovid-19 aşısını yaptırması gerektiğini vurguladı.

Hastanedeki vakaların yaş dağılım tablosunu paylaşan Usta, "Değerli halkımız, tabloda da görüldüğü gibi hastanede yatan vakalarımızın büyük çoğunluğunu 64-40 yaş arasındaki insanlarımız oluşturmakta. 65 ve üzeri aşılanmanın yararını dramatik bir şekilde göstermekte. Lütfen aşı sırası gelen bir an önce aşısını yaptırsın, aşı olan da olmayan/olamayan da kurallara daha sıkı sarılsın." ifadelerine yer verdi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Hayat 5 ay önce
Aşı geldi de biz mi olmuyoruz hocam . Sizce de ağır ilerlemiyor mu ? Öncelikle işe giden kesimi aşılamanız gerekmiyor mu ?
H. M 5 ay önce
Bu mübarek ramazan günü susamlı pide vardamı biz yemedik. İnsanların aklı ile dalga geçmeyin. Sahi ülkenin tamamı aşılandı mı Libya Cezayir vs aşı yardım ediyoruz. Ayranı yok içmeye atla gider gezmeye:))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@