7m

7m

hyundai

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü'nden önemli duyuru! "O kişileri uyarın"

Hakan Usta şehir dışından geleceklerle ilgili uyarıda bulundu.

Trabzon 26.05.2020, 20:18 26.05.2020, 21:26
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü'nden önemli duyuru! "O kişileri uyarın"

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, şehir dışından Trabzon'a geleceklerle ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

Usta, "Ülkemizde bir kısım şehirlerde il dışı hareketlerden dolayı yeni vakalar olduğu hepimizin malumu. Bu durumları yaşamamak ve özgürlüklerimizin sınırlanması durumuna kalmamak için lütfen bu kişileri uyaralım" dedi.

Hakan usta yaptığı açıklamada "Halkımıza duyurulur...İl dışından çay veya herhangi bir şekilde ilimize gelmiş ya da gelecek olan eş, dost, komşu veya akrabalarımızın geldiklerinde evlerinde, kendi alanlarında kalmalarına, yine köy veya mahalle halkıyla temasta bulunmamalarına özellikle dikkat etmeliyiz. Ülkemizde bir kısım şehirlerde il dışı hareketlerden dolayı yeni vakalar olduğu hepimizin malumu. Bu durumları yaşamamak ve özgürlüklerimizin sınırlanması durumuna kalmamak için lütfen bu kişileri uyaralım. Bizler de onlarla temasta bulunmaktan kaçınalım ,sosyal mesafeyi koruyalım, hoşgeldin ziyaretlerini yapmayalım. Bayram sonrası için de geçmiş bayramınız kutlu olsun tarzı ziyaretlerden de kaçınalım. Birlikte başaracağımız pandemi sürecinin kısa sürede sonlanması için bu kurallara harfiyen uymamız gerektiğini bilelim. Bugüne kadar ortaya koyduğunuz duyarlılığınız ve özverili davranışlarınız için teşekkür ediyorum.Biraz daha sabır lütfen" ifadelerine yer verdi.


Yorumlar (4)
OFLU TÜRK 2 yıl önce
DOĞRU DİYORSUNUZDA UYARDIĞIN ZAMAN KORKAYİMİSUN BİŞE OLMAZ DİYEN KİŞİYE NE DESEN BOŞ.BİLİNÇSİZ İNSANLAR ÇOK.SİZE TAVSİYEM İL HIFZISIHHA OLARAK MASKEYİ ZORUNLU YAPIN. ESNAFLARA KESİNLİKLE ZORUNLU OLMALI.MASKE TAKMAYI BİLMEYENLEREDE ÖĞRETİLMELİ BİRAZ CEZA YAZILSIN ETKİLİ OLUR.
GÖKTÜRK 2 yıl önce
İVEDİ OLARAK TRABZONDA MASKEYİ ZORUNLU TUTUN MASKE TAKMAYIP MESAFEYİ KORUMAYANLARA CEZA YAZILSIN.NARKETTE BANKAMATİKTE FATURA MERKEZLERİNDE MESAFEYE UYULMUYOR GÖREVLİLERDE UYARMIYORLAR.
Vatandas 2 yıl önce
Bu millet uyacak oylemi. Bizde bu akil oldugu surece ah ah
ahmet 2 yıl önce
sayın müdürüm burada en kritik konu 65 yaş ve üzerindekilerdir bunları eve tıkın demiyoruz ama uzun bir süre bunları kontrollü dışarı bırakmalısınız mesela günlük 3 saat gibi yoksa kırılırız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@